Pitný režim ako základ pevného zdravia

07. mája 2023
Pitný režim ako základ pevného zdravia
20% vody príjmeme z jedla. Zvyšok musíme vypiť. Ako dodržať pitný režim v práci aj na cestách? 
Pitný režim ako základ pevného zdravia

Dodržiavanie pitného režimu

O tom, že je dodržiavanie pitného režimu dôležité, počujete zo všetkých strán. Voda v našom tele hrá dôležitú úlohu – pomáha tráveniu, vstrebávaniu dôležitých látok a naopak vylučovaniu tých odpadových. Aby náš organizmus správne fungoval, potrebuje denne cca 3-4 dcl vody na 10 kg živej váhy. Pokiaľ teda vážite 70 kg, mali by ste denne vypiť 2,5l vody. U detí by mal byť príjem vody vyšší, cca 4 dcl na 10 kg.

Pokiaľ váš často bolí hlava, nemôžete sa sústrediť, bývate unavení, spozornite.  Ide o prvé príznaky dehydratácie. Nedostatok vody v tele môžete spoznať aj podľa vysušenej pokožky. 

Pokiaľ sa bavíme o pitnom režime, snažte sa minimalizovať sladené nápoje a myslite na to, že inak zdravé freshe z ovocia a zeleniny obsahujú rýchle cukry s vysokým glykemickým indexom. Najlepšie je tak piť predovšetkým čistú, neochutenú, neminerálnu vodu

Čistá voda. Doma aj na cestách


Aby ste získali kvalitnú vodu, nemusíte ťahať ťažké balíky vody z obchodu. Nielen, že je takéto riešenie nepohodlné, ale navyše nie je ekonomické, ani ekologické. Ideálne je piť klasickú kohútikovú vodu, ktorú pred konzumáciou prefiltrujete, aby ste minimalizovali prípadný obsah škodlivých ťažkých kovov, pesticídov či chlóru. Nemusíte sa báť, že procesom filtrácie prídete o cenné minerály, tie pri použití kvalitných filtrov vo vode ostávajú. 


Možno budete namietať, že s filtračnou kanvicou nie je problém mať kvalitnú vodu doma po ruke, ale ako to riešiť na cestách či v práci? Ani to už nie je problém. Po novom nájdete na trhu aj prenosné filtračné fľaše, ktoré sa hodia na bežné chodenie po meste, ale aj na šport. Fľaša  BRITA Fill & Go Active je ľahká, skladná a skvelo sa hodí pre všetkých aktívnych ľudí – či už sa chystáte na lekciu jógy, či na túru do prírody, pitný režim máte vyriešený.

Malý rozmer, veľký svojou účinnosťou

Prenosná fľaša je vyrobená z veľmi ľahkého a navyše extrémne odolného materiálu, takže bez obáv môžete fľašu zveriť aj deťom. Samozrejmosťou je, že neobsahuje BPA ani iné škodlivé látky. Praktickosť, vďaka ktorej je fľaša predurčená na cestovanie, zvýrazňuje aj jej šikovné uchytenie.  

A ako to funguje, že aj takto skladné, kompaktné fľaše majú filtračné technológie? Odpoveď je MicroDisc filter, ktorý aj napriek svojim malým rozmerom dokonale prefiltruje vodu, hoci ste kdekoľvek. S jedným MicroDisc filtrom sa môžete tešiť až na 150 l chutnej filtrovanej vody. Výhodou je aj fakt, že filtre MicroDisc sú stopercentne prírodné, vyrobené spoločnosťou BRITA v Nemecku zo stlačeného prírodného uhlia a orechových škrupiniek. 

Brita, Fill Go Active, filtračná fľaša na vodu, 0,6 l, ružová

Aby pitie bavilo aj deti


Presvedčiť deti, aby pili obyčajnú vodu, to je občas nadľudský výkon. Skúste im to teda trochu spríjemniť. Nielenže je filtrovaná voda chutnejšia a bez zápachu, ale z krásnej fľaše sa navyše pije lepšie. Pri fľaši BRITA Fill & Go Active, ktorá je vhodná na šport alebo práve deti, príde vhod určite, že je z odolného materiálu. Fľaša je nerozbitná.

Do mesta, do práce, na cvičenie

Krásne filtračné fľaše BRITA Fill & Go Vital vďaka prvotriednemu designu zase skvelo poslúžia aj na vychádzky do mesta, do práce, ale tiež sa hodia aj na šport či do prírody. Na cestách zaručene oceníte aj praktické otváranie a zatváranie jednou rukou.

Výrazné pastelové farby navyše na prvý pohľad zaujmú a môžete ich kreatívne kombinovať so svojím outfitom. Kto totiž hovorí, že voda musí byť nudná, v obyčajnej plastovej fľaši? Voda je základný stavebný kameň nášho života a zaslúži si krásny designový obal. 

Mohlo by vás zaujímať tiež ...

Mohlo by vás zaujímať tiež ...

Súvisiace a odporúčané produkty