Umelecká kolekcia Far, Far, Closer – pootvorené dvere do sveta haute couture stolovania

28. júna 2022
Umelecká kolekcia Far, Far, Closer – pootvorené dvere do sveta haute couture stolovania
Cesta do hlbín vlastnej duše, aj tak by sa dala nazvať originálna umelecká kolekcia, navrhnutá pre Rosenthal Morgannom Lechatom. Zastavte sa a ponorte sa do tajov mysle mladého francúzskeho výtvarníka.
Umelecká kolekcia Far, Far, Closer – pootvorené dvere do sveta haute couture stolovania

Far, Far, Closer – alebo cesta do vlastného vnútra

Motív ľudských rúk, doplnený väčším či menším počtom postavičiek je výrazným prvkom celej umeleckej kolekcie, rovnako ako jednoduchou linkou vykreslené ľudské tváre. Autor týchto emotívnych ilustrácií, mladý francúzsky designér Morgann Lechat, podnikol túto intímnu cestu do vnútra vlastnej duše, do sveta neznámeho a napriek tomu tak blízkeho, aby nám vyrozprával svoje príbehy o potrebe dotyku a blízkosti, o ich dôležitosti pre seba aj ostatných.

Môžete si byť istý, že aj jediný kúsok kolekcie zaručene všetkých zaujme a z vášho stolovania urobí skutočne výnimočný zážitok. Vyskúšajte netradičnú kombináciu na vlastnom stole alebo ozdobte svoj interiér skutočným eye catcherem.
Umelecká kolekcia je tvorená taniermi, šálkami a v rôznych veľkostiach, súčasťou je aj originálna váza, vyrobená v celosvetovo limitovanej edícii 100 kusov. 

Kto je Morgann Lechat?

Francúzsky designér a ilustrátor Morgann Lechat (* 1988) sa realizuje v oblasti kreatívneho vedenia, grafických prác a designu objektov, 3D kresby, návrhov odevov a tetovaniu. Vyštudoval grafický design v Paríži a v Amiens vo Francúzsku. Väčšiu časť svojho života strávil v zahraničí (Kamerun, Austrália, Francúzska Guiana). Po 6 ročnom pobyte vo Varšave teraz žije a pracuje v juhozápadnom Francúzsku a svoje dni delí medzi osobné projekty a kreatívne štúdio SAISONS, ktoré spoluzaložil v roku 2018.

Umelecká kolekcia Rosenthal Far, far, closer

Viac ako 140 rokov tradície

Meno Rosenthal vonia kvalitou aj luxusom. V nemeckom Selbe túto dnes svetovo uznávanú firmu založil tajný rada Philipp Rosenthal a hneď v roku 1879 jej dal do vienka to najlepšie z tradície východonemeckého centra porcelánu. Jeho syn viedol firmu až do 70. rokov dvadsiateho storočia a urobil z nej výnimočnú spoločnosť, s ktorou spolupracovali poprední výtvarníci, architekti a designéri – počínajuc Versacem alebo Walterom Gropie cez Konstantina Grcice až po napríklad českého Bořka Šípka. Rosenthal už od svojho založenia razí cestu výroby porcelánu výberom prémiových materiálov, originálnymi formami a nevšedným dekorom.

Nemecká precíznosť a špičkový design

Nemecká značka Rosenthal má za sebou úžasnú históriu siahajúcu až do roku 1879. Zosobňuje v sebe neustálu túžbu po inovácii, tú najvyššiu kvalitu, špičkový design, hlboký zmysel pre detail a sofistikované, perfektné remeslné spracovanie:

  • symbióza luxusu, kvality a krásy,
  • najlepšia tradícia svetovo uznávanej firmy,
  • designy vytvárané poprednými umelcami,
  • mimoriadne kvalitné materiály.

Súvisiace a odporúčané produkty