Zachovajte vo vašom smoothie maximum živín a vitamínov vďaka mixovaniu vo vákuu

02. apríla 2024
Zachovajte vo vašom smoothie maximum živín a vitamínov vďaka mixovaniu vo vákuu
Stolný mixér Zwilling Enfinigy disponuje dvojitým "okrídleným" nožom z nehrdzavejúcej ocele so špeciálnym tvarom ozubenia v dizajne "pirane", vďaka čomu bravúrne zvláda mixovať smoothie, koktaily, zmrzlinu, polievky aj ľad. Vedeli ste však, že v ňom viete mixovať aj vo vákuu?
 
Zachovajte vo vašom smoothie maximum živín a vitamínov vďaka mixovaniu vo vákuu

Takéto mixovanie má niekoľko výhod. Jednou z hlavných je zachovanie viac živín, vitamínov a antioxidantov v ovocí a zelenine vďaka minimalizácii kontaktu s kyslíkom a teplotou. Taktiež sa predlžuje čas trvanlivosti smoothie, udržuje sa jeho farba a chuť, a zabraňuje sa oxidácii, čo znamená, že smoothie zostáva dlhšie čerstvé a plné živín. Je to skvelý spôsob, ako zabezpečiť maximálne zdravotné benefity zo svojich smoothie nápojov. Nemenej dôležité je, že sa nevytvára nežiadúca pena a rovnako nedochádza k separácii tuhej časti od tekutej a tak bude mať vaše smoothie dlhšie pekný a chutný vzhľad.

Na mixovanie smoothie vo vákuu budete potrebovať okrem stolného mixéra Zwilling Enfinigy špeciálny uzáver a vákuovačku. Postup je jednoduchý – všetky ingrediencie dajte do nádoby, uzavrite ju špeciálnym uzáverom a vysajte vzduch. Po mixovaní už len otvorte nádobu a môžete si vychutnať vaše čerstvé a plné živín smoothie. Ak všetko smoothie nespotrebujete hneď, alebo si ho chcete pripraviť dopredu, nádobu neotvárajte alebo z nej opäť vysajte vzduch. 

Využite do konca apríla 20% zľavu na všetky produkty Zwilling Enfinigy

Zľava platí v bratislavských predajniach a na eshope na tovar skladom a nie je možné ju kombinovať s inými zľavami.

Recept


Nechajte sa inšpirovať receptom na exotické energetické smoothie, ktoré pre vás vytvoril náš kolega Vladko z bratislavskej predajne v OC Central.  Toto smoothie je bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály a je perfektným spôsobom ako začať deň plný energie a zdravia.

Recept nájdete na našom Instagrame @pottenpannen.sk. 


ODPORÚČANÉ PRODUKTY