Informácie o produkte

Rosenthal Cilla Marea jedálny tanier Ø 26 cm, modrý motív hlava muža s kvetmi

Veľký porcelánový tanier zdobia decentný zlatý krúžok na okraji a hlavne surrealistický motív mužskej hlavy, tvorený kvetmi, od talianskeho umeleckého tetovača Pietra Seddu. Kvetmi je pokrytý prakticky celý povrch taniera. Čierna kresba kontrastuje so snehovobielou farbou porcelánu a výsledkom je neobyčajne silný umelecký dojem, ktorý hlboko zasiahne každého. Tanier je prispôsobený aj na zavesenie na stenu, ako ozdobný prvok súčasného interiéru.
Môžete si byť istí, že aj jediný kúsok kolekcie zaručene všetkých zaujme a z vášho stolovania urobí absolútne výnimočný zážitok. Vyskúšajte netradičnú kombináciu na vlastnom stole a zostavte si svoj originálny servis.

  • umelecká kolekcia
  • veľmi kvalitný porcelán
  • vhodný do umývačky riadu (šetrný umývací program do 55 °C)
  • priemer: 26 cm
  • nevhodné do mikrovlnnej rúry!

Nemecká značka Rosenthal predstavuje inováciu, dizajn, kvalitu a sofistikované remeselné spracovanie perfektného porcelánu už od roku 1879. Dávate prednosť inovatívnemu, nezvyčajnému dizajnu? Potom je nová umelecká kolekcia Cilla Marea navrhnutá práve pre vás.

O kolekcii Cilla Marea

Drsnou krásou mora a odvážnych mužov, ktorí brázdia jeho vlny, sa prevažne inšpiruje taliansky umelecký tetovač Pietro Sedda, ktorý tvorí pod značkou The Saint Mariner (Svätý námorník). Sedda navrhol pre Rosenthal strhujúce námety vo vyhotovení čierny alebo tmavomodrý tuš a akvarel, s ktorými dosiahol veľmi estetický a ľahko surrealistický dojem, predovšetkým vďaka ojedinelej kombinácii ľahkých ťahov štetca s archaickými témami. V nich sa sen spája s realitou, figuratívne motívy sa prelínajú s čisto kvetinovými a ornamentálne grafické motívy s mysteriózne metaforickými do úplne nečakaného ohromujúceho celku.

Umelecká kolekcia zahŕňa deväť motívov, ktoré sa objavujúce na tanieroch, štvorcových miskách, porcelánových to go hrnčekoch na cesty a vnútri šálok na čaj a espresso. Posledným dvom menovaným dodáva zlatý titánový povlak punc úplnej mimoriadnosti. Súčasťou kolekcie je aj originálna váza, vyrobená v celosvetovo limitovanej edícii 100 kusov.

Kto je Pietro Sedda?

Vo svojom milánskom tetovacom štúdiu Pietro Sedda (* 1969) voľne snúbi bodyart s výtvarným umením, dostávajú tam priestor jeho fantazijné vízie krásy a lásky, obrazy na pomedzí sna a imaginácie. Majstrovsky vykonanú kresbu ľudí či zvierat ozvláštňujú fantazijné prvky, v náznakoch predkladá užasnutému divákovi svoje videnie sveta. Vzniknuté umelecké diela rezonujú medzi dôverne známym, jemne nostalgickým a úplne futuristickým videním obyčajných vecí okolo nás. Okrem tetovania sa Sedda venuje aj práci ako vizuálny umelec pre dizajnové značky (Fritz Hansen).

Viac ako 140 rokov tradície

Meno Rosenthal vonia kvalitou i luxusom. V nemeckom Selbe túto dnes svetoznámu firmu založil tajný radca Philipp Rosenthal a hneď v roku 1879 jej dal do vienka to najlepšie z tradície východonemeckého centra porcelánu. Jeho syn viedol firmu až do 70. rokov dvadsiateho storočia a urobil z nej výnimočnú spoločnosť, s ktorou spolupracovali známi výtvarníci, architekti a dizajnéri - počnúc Versacem alebo Walterom Gropiom cez Konstantina Grcica až po českého Bořka Šípka. Rosenthal už od svojho založenia razí cestu výroby porcelánu výberom prémiových materiálov, originálnymi formami a nevšedným dekórom.

Nemecká precíznosť a špičkový dizajn

Nemecká značka Rosenthal má za sebou úžasnú históriu, ktorá siaha až do roku 1879. Zosobňuje v sebe eustálu túžbu po inovácii, tú najvyššiu kvalitu, špičkový dizajn, hlboký zmysel pre detail a sofistikované, perfektné remeselné spracovanie.

  • symbióza luxusu, kvality a krásy
  • najlepšia tradícia svetoznámej firmy
  • dizajny vytvárané významnými umelcami
  • mimoriadne kvalitné materiály

Články o produkte