Předchozí produkt Rosenthal Far, Far, Closer tanier, Ø 26 cm, ruka L Následující produkt Maison Berger Paris sviečka Lolita Lempicka 240 g, čierna

Informácie o produkte

Rosenthal Far, Far, Closer jedálenský tanier / tanier na stenu Ø 26 cm, motív pravá ruka s postavičkami

Veľký porcelánový tanier zdobí čierno vyvedený motív od mladého francúzského designéra a  ilustrátora Morganna Lechata, ktorý pôsobí ako zo surrealistického sna: pravá ľudská ruka, po ktorej ako po skle sa šplhajú drobné postavičky; ruka má na palci priviazané lano, napnuté pre produkciu povrazochodca...
Čiernomodro vyvedená kresba kontrastuje so snehovo bielou farbou porcelánu a výsledkom je silný umelecký vnem, niečo medzi tetovaním a karikaturou. Tanier je prispôsobený aj na zavesenie na stenu, ako ozdobný prvok rýdze súčasného interiéru.

  • umelecká kolekcia
  • vysoko akostný porcelán
  • vhodný do umývačky riadu (šetrný umývací program do 55 °C)
  • primer: 26 cm
  • vhodný do mikrovlnky

Rosenthal umelecká kolekcia Far, Far, Closer s motívmi odkazujúcimi na tetovanie,

Far, Far, Closer – alebo cesta do vlastného vnútra

Motív ľudských rúk, doplnený väčším či menším počtom postavičiek je výrazným prvkom celej umeleckej kolekcie, rovnako ako jednoduchou linkou vykreslené ľudské tváre. Autor týchto emotívnych ilustrácií, mladý francúzsky designér Morgann Lechat, podnikol túto intímnu cestu do vnútra vlastnej duše, do sveta neznámeho a napriek tomu tak blízkeho, aby nám vyrozprával svoje príbehy o potrebe dotyku a blízkosti, o ich dôležitosti pre seba aj ostatných.

Môžete si byť istý, že aj jediný kúsok kolekcie zaručene všetkých zaujme a z vášho stolovania urobí skutočne výnimočný zážitok. Vyskúšajte netradičnú kombináciu na vlastnom stole alebo ozdobte svoj interiér skutočným eye catcherem.
Umelecká kolekcia je tvorená taniermi, šálkami a v rôznych veľkostiach, súčasťou je aj originálna váza, vyrobená v celosvetovo limitovanej edícii 100 kusov. 

Kto je Morgann Lechat?

Francúzsky designér a ilustrátor Morgann Lechat (* 1988) sa realizuje v oblasti kreatívneho vedenia, grafických prác a designu objektov, 3D kresby, návrhov odevov a tetovaniu. Vyštudoval grafický design v Paríži a v Amiens vo Francúzsku. Väčšiu časť svojho života strávil v zahraničí (Kamerun, Austrália, Francúzska Guiana). Po 6 ročnom pobyte vo Varšave teraz žije a pracuje v juhozápadnom Francúzsku a svoje dni delí medzi osobné projekty a kreatívne štúdio SAISONS, ktoré spoluzaložil v roku 2018.

Umelecká kolekcia Far, Far, Closer, autor návrhu Morgann Lechat.

 

Nemecká značka Rosenthal predstavuje inováciu, design, kvalitu a sofistikované remeslné spracovanie perfektného porcelánu už od roku 1879. Dávate prednosť inovatívnemu, neobvyklému designu? Potom je nová umelecká kolekcia Far, Far, Closer alebo minuloročná Cilla Marea navrhnutá práve pre vás.

Far, Far, Closer

Kolekcia Far, Far, Closer  podľa návrhu designéra a ilustrátora Morganna Lechata.

Cilla Marea

Kolekcia Cilla Marea podľa návrhov umeleckého tatéra Pietra Seddy.

Viac ako 140 rokov tradície

Meno Rosenthal vonia kvalitou aj luxusom. V nemeckom Selbe túto dnes svetovo uznávanú firmu založil tajný rada Philipp Rosenthal a hneď v roku 1879 jej dal do vienka to najlepšie z tradície východonemeckého centra porcelánu. Jeho syn viedol firmu až do 70. rokov dvadsiateho storočia a urobil z nej výnimočnú spoločnosť, s ktorou spolupracovali poprední výtvarníci, architekti a designéri – počínajuc Versacem alebo Walterom Gropie cez Konstantina Grcice až po napríklad českého Bořka Šípka. Rosenthal už od svojho založenia razí cestu výroby porcelánu výberom prémiových materiálov, originálnymi formami a nevšedným dekorom.

Nemecká precíznosť a špičkový design

Nemecká značka Rosenthal má za sebou úžasnú históriu siahajúcu až do roku 1879. Zosobňuje v sebe neustálu túžbu po inovácii, tú najvyššiu kvalitu, špičkový design, hlboký zmysel pre detail a sofistikované, perfektné remeslné spracovanie.

  • symbióza luxusu, kvality a krásy
  • najlepšia tradícia svetovo uznávanej firmy
  • designy vytvárané poprednými umelcami
  • mimoriadne kvalitné materiály

Podobné produkty Rosenthal Far, Far, Closer tanier, Ø 26 cm, ruka P

Články o produkte