Předchozí produkt Villeroy & Boch Easter Accessoires obrúsky s kvetinami, 33 x 33 cm Následující produkt Rosenthal Brillance Fleurs Sauvages jedálenský tanier, 27 cm

Informácie o produkte

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a sada 4 nožů Zwilling Professional "S", Pohlreich SelectionZdeněk Pohlreich: 
„Jeden kvalitný nôž je základom každého kuchára. 4 nože s bezchybnou kvalitou, to už je výbava profesionálov.”

 

 

 

Súprava 4 nožov Zwilling Professional“S“, Pohlreich Selection

 • nôž špikovací s dĺžkou čepele 10 cm
 • nôž univerzálny s dĺžkou čepele 13 cm
 • nôž plátkovací s dĺžkou čepele 16 cm
 • nôž kuchárský s dĺžkou čepele 20 cm

​Rad nožov Professional "S"

Profesionálni kuchári (i šéfkuchári) si obľúbili osvedčený rad nožov Professional "S". Ich dôveru si získal bezchybnou kvalitou a dnes už tradičným dizajnom nožov s plnou rúčkous tromi robustnými nitmi. Nože sú vykované z jediného kusa ocele bez zvarov či spojov. Sú dokonale vyvážené a práca s nimi je nielen jednoduchá, ale aj bezpečná.

 • špeciálna zmes nehrdzavejúcej ocele je vyrábaná exkluzívne pre Zwilling J.A. Henckels
 • Sigmaforge® - nôž je vykovaný z jedného kusa ocele (žiadne zvary ani spoje)
 • Friodur® - tvrdenie mrazom na dlhotrvajúcu ostrosť, ktorá sa ľahko obnovuje
 • ručné doostrenie a leštenie, kontrola laserom
 • bezškárová ergonomická rukoväť z odolnej syntetiky
 • záštita - chráni prsty a nôž je dokonale vyvážený
 • tvrdosť cca 57 HRC Rockwellovej stupnice
 • doživotná záruka na výrobní chyby čepele
 • možno umývať v umývačke riadu, odporúčame ručné umývanie 

 

Špeciálna zmes tej najkvalitnejšej nemeckej ocele, vyrábaná exkluzívne pre spoločnosť Zwilling s optimálnym pomerom chrómu a uhlíka, zaručuje tie najlepšie vlastnosti a má tvrdosť približne 57 HRC Rockwellovej stupnice. V kombinácii s prepracovanými výrobnými technológiami tak vznikajú nože, ktoré sú robustné, extrémne odolné, flexibilné, odolné voči korózii s dlhotrvajúcou ostrosťou.

 

Záštita (zosilnená oceľová časť noža medzi čepeľou a rukoväťou) slúži nielen na efektívnu ochranu prstov, poskytuje zároveň pevnú oporu prstom a vyvažuje celý nôž, aby používanie nožov bolo pohodlnejšie a predovšetkým bezpečnejšie. Jej robustné vyhotovenie stabilizuje prenos sily z čepele na rukoväť, čím sa predchádza ohnutiu noža.
Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vyrobená z kvalitného syntetického materiálu, ktorý je odolný voči nárazu a poškrabaniu a zostáva stabilná aj pri vystavení teplotným zmenám. Kvalitné bezškárové napojenie rukoväti k čepeli zaisťuje pohodlné používanie aj perfektnú hygienu (nezostávajú tu zvyšky potravín).

Údržba nožov Zwilling

Umývanie a čistenie

Nože Zwilling možno vďaka špeciálnej formule kvalitnej ocele umývať v umývačke riadu, avšak nože by nemali byť vystavené teplotám nad 55 ° C a nemali by sa dotýkať žiadnych iných predmetov (hrnce, príbory, iné nože). Čistiace prostriedky pre umývačky riadu často obsahujú agresívne chemikálie, ktoré môžu poškodiť povrch ocele aj rukoväti, zároveň môžu skrátiť životnosť nožov a skrátiť dobu, počas ktorej si uchovávajú vysokú ostrosť. Ručné umývanie je k nožom šetrnejšie, a preto je odporúčané. Nože umývajte vlažnou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom jemnou stranou špongie.

Krájacia podložka

Odporúčame používať flexibilnú krájaciu podložku (doštičku) - drevenú, silikónovú či plastovú. Príliš tvrdé materiály, ako sklo, granit alebo keramika môžu za istých okolností poškodiť čepeľ a ostrie.

Ostrenie / brúsenie

Každý aj ten najlepší nôž skôr či neskôr stratí svoju pôvodnú ostrosť a je potrebné ho nabrúsiť. A pretože tupý nôž je nebezpečnejší než ostrý, odporúčame nože pravidelne brúsiť. Pokiaľ na noži vznikne "zub" či deformita, odporúčame nôž čo najskôr zveriť do rúk odborníka.
Na ostrenie odporúčame používať originálne brúsky, ocieľky a brúsne kamene Zwilling prípadne špeciálne brúsky AnySharp.
Radi vám sprostredkujeme brúsenie nožov priamo u výrobcu alebo odporučíme osvedčené nožiarstvo. Personál predajní Potten & Pannen - Staněk vám kedykoľvek rád predvedie správny postup ostrenia nožov.

Bezpečné uloženie

Skladujte nože na bezpečnom mieste (mimo dosahu detí), vždy dbajte na to, aby k vám smerovala rukoväť, nie čepeľ. Pri skladovaní by sa nože nemali vzájomne dotýkať.
Do dreveného bloku na nože alebo na magnetickú lištu ukladajte vždy iba očistené a osušené nože.

Správny nôž

Vždy používajte ten správny nôž - veľkosť a textúra spracovávaných surovín (mäsa, zeleniny, rýb, pečiva) sa veľmi líšia, preto používajte na jednotlivé suroviny špecifické krájacie techniky, a teda aj špecifický nôž.

Podobné produkty Súprava 4 nožov Zwilling Professiona l“S“, Pohlreich Selection

Články o produkte

Taká normálna kuchárka

Taká normálna kuchárka

Varenie nie je žiadna veda. Čo sa oplatí mať doma v špajze? Obyčajné jedlá na každý deň z bežne dostupných surovín.

Kurča podľa Zdeňka Pohlreicha

Kurča podľa Zdeňka Pohlreicha

Obľúbené jedlo, servírované z jedného hrnca, ktorému chorizo (jemne pikantná španielska papriková) klobása dodá nečakane delikátnu chuť.

Vianočné darčeky pre ženy

Vianočné darčeky pre ženy

Inšpirácia na darčeky pre všetky vaše lásky - princezné, kráľovné v kuchyni, sportovkyně aj rozprávkové babičky.