Předchozí produkt Pečiatky na sušienky Nordic Ware Honey Bee, súprava 3 ks Následující produkt Villeroy & Boch NewMoon súprava misiek na dip s podnosom

Informácie o produkte

Villeroy & Boch Opera súprava pohárov na vodu 0,36 l, 4 ks

Krištáľové poháre na vodu Opera nemeckej porcelánky Villeroy & Boch sú vďaka svojmu stabilnému vyhotoveniu a zároveň staromódnemu vzhľadu vhodné na sviatočne prestretý stôl, ale aj na každodenné použitie. Zvláštnymi ich robí nôžka s geometrickými tvarmi. Pripomínajú tak krištáľového poháre na pitie. Vďaka robustne zaobleným plochám na stenách pohára dokonale vynikne farba servírovaného nápoja, či už servírujete vodu, minerálku, domácu limonádu či iný nealkoholický nápoj. Priemer pohára je 9,5 cm, výška 15,6 cm a objem 0,36 l.

Kolekcia Opera od Villeroy & Boch

Chic poháre z krištáľového skla z kolekcie Opera boli vyrobené z číreho krištáľového skla vo výraznom dizajne s geometrickými tvarmi. Ich nostalgicky elegantný tvar pripomína klasický krištáľ. S prehľadom obstojí pri slávnostných príležitostiach, ale veľmi dobre sa hodí napríklad aj na záhradné oslavy. Poháre sa pohodlne držia, vďaka svojmu tvaru sú tiež stabilné. Ich povrch navyše krásne odráža svetlo. Perfektne ladí so všetkými country kolekciami Villeroy & Boch, najmä potom s porcelánom Old Luxembourg, New Cottage Basic alebo Petite Fleur

 

Poháre z krištáľového skla značky Villeroy & Boch

  • Netoxické oxidy kovov im dodávajú priezračnosť a lesk
  • Bez zeleného zafarbenia, typického pre olovnaté sklo
  • Každý výrobok je starostlivo kontrolovaný vo všetkých fázach výroby
  • Sú veľmi odolné voči popraskaniu, možno umývať v umývačke riadu

 

Krištáľové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý krištáľ, tiež známy ako krištáľové sklo, sa vyznačuje vysokou priezračnosťou s jemne modrým odtieňom. Intenzita samotnej priezračnosti sa odvíja od podielu kovových oxidov - čím je vyššia, tým je sklo transparentnejšie a má vyšší lesk. V bezolovnatom krištáli nájdeme podiel 1-7 % netoxických oxidov kovu, ako je oxid bárnatý alebo oxid zinočnatý. Celkové zloženie zmesi kremičitého piesku, sódy, uhličitanu draselného, vápenca a oxidov kovu umožňuje skleneným výrobkom vyššiu odolnosť voči popraskaniu. Preto sa nebojte umývať riad v umývačke riadu.

Výroba krištáľového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyrábané strojovým lisovaním, pri ktorom sa suroviny roztavia v peci pri teplote 1500 ° C. Roztavené sklo sa nechá stáť pri 1200 ° C a spracováva sa pri teplote 1050 ° C, ale teplota nesmie klesnúť pod 700 ° C. Pripravená tavenina sa naleje do formy so vzorom a kovový piest pomocou tlaku vytvaruje sklo podľa formy. Vnútro pohára je preleštené oranžovým a modrým plameňom, ktoré pohár vyleštia a zjemnia okraje, aby boli odolnejšie voči praskaniu. Po dokončení leštenia sa poháre presunú do chladiacej pece a po vychladnutí je výrobok hotový. 

Podobné produkty Villeroy & Boch Opera súprava pohárov na vodu 0,36 l, 4 ks

Villeroy & Boch Opéra súprava pohárov na vodu 0,32 l, 4 ks Villeroy & Boch
€ 42,60

Dostupnosť január 2022

Villeroy & Boch Opéra súpravaa univerzálnych pohárov 0,34 l, 4 ks Villeroy & Boch
€ 42,60

Dostupnosť január 2022

Villeroy & Boch Opéra súprava pohárov na šampanské 0,15 l, 4 ks Villeroy & Boch
€ 42,60

SKLADOM viac ako 5 ks