Andrée Jardin   (15)

Informácie pre kategóriu Andrée Jardin

Najlepšie kefy z rodinnej manufaktúry

Pred viac ako 100 rokmi sa Georges Renée Julio, budúci manžel Andrée Jardin, vyučil vo francúzskom Nantes remeslu výroby kief. A pretože bol šikovný a činorodý, v roku 1947 si otvoril svoju vlastnú dielňu, čim celé toto dobrodružstvo začalo...
Rodinná firma sa zamerala na výrobu špeciálnych kief, štetcov a metiel na mieru. S príchodom plastov sa ale svet kief výrazne zmenil. Z predošlého označenia „parížsky tovar“, ktoré zahŕňalo kefy na vlasy, zubné kefky, štetce na líčenie, kefy na oblečenie aj na upratovanie, sa stal rýchloobrátkový ľahko zameniteľný plastový tovar s krátkou životnosťou bez štipky autenticity.
Zvrátiť tento neútešný stav a opäť pozdvihnúť remeslo francúzskych výrobcov kief sa odhodlali bratia Jean-Baptiste a François-Marie. V roku 2012 založili značku Andrée Jardin, pomenovanú po svojej babičke. Nadviazali na rodinnú tradíciu a obnovili poctivú ručnú výrobu kief a metiel z rýdzo prírodných materiálov.
Pocitové remeslo a obnoviteľné prírodné materiály tak ponúkajú alternatívu jednorázovým plastovým produktom, ktoré rýchlo doslúžia, a tak plnia skládky. Ručne vyrábané kefy, prachovky a metly rodinnej francúzskej značky Andrée Jardin zmenia váš prístup k upratovaniu. Sú nielen funkčné, ale aj skutočne krásne. Kefy, metly a prachovky už nemusíte schovávať, ale naopak, predstavujú aj nevšednú ozdobu vášho domova. 

Ružový drevený zmeták a biela kovová lopatka Andrée Jardin
Andrée Jardin drevené metličky s prírodnou kefou, prachovka z pštrosieho peria.

Späť k tradíciám

Tradičné materiály aj tradičná výroba

Pri výrobe sa používajú výhradne prírodné materiály, ktoré sa na výrobu kief a štetcov osvedčili už po storočia. Rukoväte kief sú vyrobené z bukového a jaseňového dreva z miestnych, šetrne obhospodarovaných lesov. Vlákna štetcov a kief sú z opracovaných bielych bravčových štetín, konského vlásia, alebo rastlinných vlákien.

23 profesionálnych výrobcov kief

Malosériová výroba je výhradne ručná. Storočiami preverené remeselné postupy a know-how majstrov svojho odboru dávajú vzniknúť produktom exkluzívnej kvality. Všetko sa vyrába a spracováva vo francúzskom Nantes v rodinnej manufaktúre, kde sa o výrobu stará 23 skúsených remeselníkov. Každý výrobok tak prešiel len niekoľkými málo rukami a odráža v sebe um a skúsenosť svojich tvorcov. Nákupom produktov Andrée Jardin tak neurobíte radosť len sebe, ale podporujete aj tradičné francúzske remeslo so storočnou tradíciou. 

Jednoduchosť, kvalita a udržateľnosť

Prepojením moderného designu s remeselnou tradíciou skutočných výrobcov kief vznikajú prekrásne kefy, ktoré vám vydržia nie mesiace, ale roky! Z kief a metiel sa tak stávajú nielen praktickí pomocníci, ale aj designoví spoločníci, ktorých môžete hrdo vystaviť, pretože z nich vyžaruje poctivá práca majstrov svojho odboru a nenapodobiteľná autentickosť tradičných prírodných materiálov.

Drevené vzorky na výrobu kief Andrée Jardin
Výroba produktov Andrée Jardin
Výroba produktov Andrée Jardin