Emile Henry   (69)

Informácie pre kategóriu Emile Henry

Emile Henryho keramický riad s dušou Francúzska

Francúzsko pošteklí dušu každého ozajstného gurmána. Je krajinou dobrého jedla aj pitia, a to si vyžaduje dokonalý riad na jeho prípravu. Túto dokonalosť už viac ako stopäťdesiat rokov prináša na trh firma francúzskej rodinnej manufaktúry Emile Henry, výrobca tradičnej burgundskej keramiky, ktorú však priebežne zdokonaľuje využitím najmodernejších technológií.
Výsledkom je taký riad na varenie, pečenie i stolovanie, ktorý si bez preháňania zamilujete.


Každý kus z Burgundska je skutočným originálom, ručne vyrábaným z čisto prírodných materiálov. Čo však dostanete navyše? Vďaka technológii Ceradon® riad odolný voči nárazu i poškriabaniu, takže v ňom môžete nielen piecť, ale výsledný pokrm aj servírovať a bez rizika porciovať. A čo viac – riad Emile Henry nepoškodí ani umývačka riadu, čo moderné gazdinky určite ocenia.


Emile Henry, to sú však aj dizajnové nádoby na stolovanie: taniere, hrnčeky, misy, džbány - všetko, čo si viete predstaviť. Stačí vybrať ten správny tvar a niektorú z množstva farieb.

Forma na pečenie chlieba Emile Henry čierne korenieForma na pečenie chlieba Emile Henry, čierne korenie

Maximálna odolnosť

Keramický riad dobre odoláva teplotným šokom, takže ich môžete z mrazničky preniesť rovno do vyhriatej rúry. Vedeli ste, že v keramických hrncoch môžete bez obáv variť na sporáku? Áno, riad Flame® to umožní! A nielen to – po dlhodobom výskume sa táto línia dočkala skutočne revolučného vylepšenia – prémiovú kolekciu keramického riadu Emile Henry 1850 môžete použiť aj priamo na indukčných sporákoch.

Radi by ste piekli domáci chlieb alebo bagety ako z francúzskej Boulanger? Emile Henry pozná tajomstvo ich prípravy a odovzdá ho aj vám. Siahnite po niektorej z keramických foriem. Alebo je potrebný špeciálny tajine na pečenie kurčaťa? To záleží už len na vás.

Prečo siahnuť po výrobkoch Emile Henry?  

  • ručne vyrábané keramické riady najvyššej kvality
  • čisto prírodné materiály
  • široká paleta farieb
  • mimoriadna odolnosť voči teplotným šokom
  • použitie v rúre, na sporáku, rad Emile Henry 1850 aj priamo na indukcii

Granátová zapekacia miska na syr Emile Henry Cheese bakerZapekacia miska na syr Emile Henry Cheese bake, granátová