Kampotské korenie   (2)

Informácie pre kategóriu Kampotské korenie

Výnimočné korenia z La Plantation

Výnimočné korenie s certifikáciou pôvodu, zbieraný výlučne ručne, ako velí 100 ročná tradícia, je novo ponúkaný v rámci exkluzívnej rady Premium Gourmet Potten & Pannen – Staněk. Guličky korenia starostlivo balené v sklenenej koreničke, prinášajú do vašej kuchyne to najlepšie z regiónu Kampot na úpätí hôr Dâmrei v južnej Kambodži. Koreninové zrnká unikátnej chuti a vône sú vhodné do mlynčekov na bežné korenie.

Charakteristika: komplexná aróma; najprv silne pálivy, neskôr delikátny, s výraznými tónmi mäty a eukalyptu. 

Využitie v kuchyni: perfektný na červené mäsá, steaky, BBQ vrátane tmavých omáčok, pomaly varené pokrmy, studenú kuchyňu, cestoviny alebo rizoto. 

Kampotské korenie z farmy La Plantation má certifikáciu pôvodu PGI a Fair Trade. Jeho zakúpením podporíte rozvoj pestovania korenia v danej oblasti, pomôžete drobným farmárom s uplatnením ich produktov na trhu a v neposlednom rade tiež prispejete na vzdelanie miestnych detí v rámci projektu Les Écoles De La Plantation.
Vysoko kvalitné produkty La Plantation sú nielen držitelia prestížnych ocenení, ale tiež celkom zaslúžene si získali priazeň mnohých michelinských šéfkuchárov.