Kilner   (55)

Informácie pre kategóriu Kilner

Kilner - na domáce zaváranie

Čo Slovák, to záhradkár. A keď nie, tak aspoň zavára. Tento kulinársky šport však nie je len našou doménou. Anglická kvalita a tradícia je to, čo môžete od výrobkov Kilner očakávať. Veď prvý pohár na zaváranie potravín vznikol v severoanglickej sklárni Johna Kilnera v Thornhill Lees už v roku 1842.

Originálne poháre Kilner majú nielen čaro nadčasového vintage dizajnu, ale aj mnoho technických výhod, ktoré vás presvedčia o ich nezameniteľnosti. Zaváracie poháre Kilner, ktoré použijete nielen pri zaváraní mäsa, zeleniny či ovocia, nie sú jediným sortimentom tejto tradičnej značky.

Rovnako ako mnoho ďalších vynálezov sa pomerne rýchlo dočkali viac či menej dokonalých kópií. Napriek tomu medzi nimi dodnes zostávajú ľahko rozpoznateľným originálom s jedinečným čarom a množstvom perfektne funkčných technických detailov.

Značka Kilner sa domácemu zaváraniu potravín venuje bezmála dve storočia a majú dokonalý prehľad o všetkom, čo s ním súvisí. Ich sortiment preto tvoria nielen tradičné zaváracie poháre, fľaše na uchovávanie domácich štiav, sirupov, likérov, vín aj destilátov, ale aj široká ponuka doplnkov a príslušenstva - etikiet v mnohých originálnych dizajnoch, zaváracích teplomerov alebo lievikov.

Sklenené fľaše Kilner s klipomSklenené fľaše Kilner s klipom a uchom, 200ml

Precízna britská technológia

„Kilnerky“ sú vyrábané na presných plne automatických linkách, čo zaručuje rovnakú silu materiálu po celom povrchu bez vzduchových bublín, ktoré by mohli pri zaváraní spôsobiť ťažkosti. Uzatváracie spony sú z nehrdzavejúcej ocele, preto sa ani pri dlhodobom používaní nedeformujú, nevytiahnu a tak zaručujú dokonalú tesnosť. K nej prispieva aj precízne spracovanie celého materiálu, umožňujúce hermetické uzatvorenie bez zbytočného tlaku na viečko, ktorý by ich mohol poškodiť.

Pozrime sa v tomto svetle spoločne na jeden z majstrovských výrobkov sklárne v Dewsbury - osemlitrový sklenený súdok pre výrobu a servírovanie osviežujúcich nápojov. O presnej výrobe skla už bola reč. Pretože značka Kilner svojej práci rozumie, dala mu do vienka aj široké hrdlo, ktorým ľahko doplníte ľad, ovocie či iné ingrediencie.

Ale tiež vďaka nemu súdok pohodlne a bez ťažkostí umyjete. Ľahko sa dostanete aj k praktickému kohútiku - ten je z prvotriednej nerezovej ocele a vydrží naozaj veľa. Takže súdok vám bude, rovnako ako každá iná "kilnerka", slúžiť dlhé roky. Čas od času iba vymeníte tesnenie - to je však bez problémov dostupné ako náhradný diel.

Skleněný súdok s kohútikom - KilnerKilner 8l skleněný súdok s kohútikom

Prečo si kúpiť „kilnerku“?

 • originál s takmer dvesto rokmi britskej tradície
 • vynikajúce spracovanie skla bez vzduchových bublín
 • odolné technické detaily z prvotriednych materiálov
 • široký sortiment výrobkov pre domáce zaváranie potravín
 • dostupné náhradné diely

Slenený pohár na zaváranie - KilnerKilner pohár na zaváranie 

Portfólio produktov Kilner: 

 • sklenené sudčeky s kohútikom (3l/5l/8l) 
 • hrnec na zaváranie 
 • nádoba na bio odpad 
 • starter set na prípravu kvásku 
 • dózy na potraviny 
 • sada na výrobu smoothie, 0,5l  
 • set na fermentáciu
 • fľaše s klipom

Sklenený pohár na fermentáciu - KilnerKilner pohár na fermentáciu