Kusmi Tea   (68)

Informácie pre kategóriu Kusmi Tea

Kusmi Tea najlepšie čajové zmesi už od roku 1867

Genéza Kusmi Tea sa datuje do roku 1867 a je spätá s menom Pavel Michajlovič Kusmičov. Mladý petrohradský obchodník v tom roku vytvoril prvú originálnu zmes Bouquet of Flowers a tá sa čoskoro stala obľúbeným nápojom vtedajšieho cára.

Mimochodom - dodnes zostáva jedným z pilierov sortimentu Kusmi Tea. Od 1917 je však domovom značky Paríž. Čoskoro expandoval a otvoril pobočky v Berlíne, Záhrebe alebo New Yorku.

Novodobú históriu Kusmi Tea píšu bratia Orebioví a ich rodinná spoločnosť Groupe Orientis. Kúpili firmu, revitalizovali ju a obnovili medzinárodnú známosť tradičnej značky. Ich butiky dnes nájdete na najprestížnejších obchodných adresách, vrátane parížskej Champs Elysées. 

Sypaný bylinný čaj v plechovke Kusmi Tea Lovely Morning BIOKusmi Tea sypaný bylinný čaj v plechovke Lovely Morning BIO

Dizajn a najvyššia kvalita

Kusmi Tea je popravde superprémiovou značkou a dodnes odkazuje na bohatú tradíciu. Čajové obaly zdobí barokový motív, pohľad na Petrohrad so siluetou chrámu svätého Izáka. Každý druh čaju má svoju vlastnú farbu a paleta kovových dóz v predajniach Kusmi Tea spoluvytvára jedinečnú a ľahko rozpoznateľnú identitu značky.

Majstrovsto rodiny Kusmičovcov stále ožíva v exkluzívnych zmesiach, doteraz vyrábaných podľa prísne utajovaných pôvodných receptúr. Vedľa nim Kusmi Tea ponúka viac ako sedemdesiat variant čiernych, zelených čajov a čajových zmesí tej najvyššej kvality. Kusmi Tea používa výhradne čajové lístky z prémiových zberov.

Čajové ovocné zmesi na ľadový alebo horúci nápoj Kusmi tea Aqua Rosa, Frutti, Summer, Exotica, MätaKusmi Tea ovocné čajové zmesi na ľadový alebo horúci nápoj Aqua Rosa, Frutti,         Summer, Exotica, Mäta               

Sedemdesiat druhov v štyroch kategóriách

Exkluzívnu kategóriu tvoria legendárne ruské zmesi - aromatizované čierne čaje, ochutené citrusmi a korením. Klasické čierne čaje v druhej skupine sú silné čaje buď jednodruhové alebo miešané (ranné). K čaju "o piatej" sa najviac hodia čierne čaje podčiarknuté jemnými výťažkami vanilky či čokolády.

Tretia kategória zastupuje klasické zelené čaje buď čisté alebo aromatizované extraktami kvetín či ovocia. Sú ideálne k celodennej konzumácii. Unikátnu zmes bylín a ingrediencií s preukázanými pozitívnymi účinkami potom od roku 2007 tvorí posledná skupina - wellness.

Sypaná detoxikačná čajová zmes v plechovke Kusmi Tea Blue DetoxKusmi Tea sypaná detoxikačn čajová zmes v plechovke Blue Detox

Wellness zmesi pre zdravie

Najmladším pilierom sortimentu Kusmi Tea sú zmesi s preukázaným pozitívnym účinkom na ľudské zdravie a organizmus. V ich čele stojí Detox - delikátna zmes juhoamerického povzbudzujúceho čaju maté, zeleného čaju a citrónovej trávy pre očistu i osvieženie tela.

Dokonalému vzhľadu a hydratácii pleti pomôže "nápoj krásy" BB Detox - zelený čaj s maté, púpavou a štipkou grapefruitu.

Pre povzbudenie zmyslov siahnite po výbornej zmesi čierneho čaju s korením, guaranou a sladkým drievkom menom Sweet Love alebo po Boost, v ktorom maté a zelený čaj dopĺňajú tóny škorice, zázvoru a bergamotu. 

Radšej by ste zvoľnili? Prečo nie, máme pre vás Be Cool - sladkú bylinnú zmes. Využite naplno potenciál mixu zeleného čaju, mäty a morskej riasy Algotea. A pre chvíľke bezstarostného odpočinku siahnite po čaji Euphoria s praženým maté, čokoládou a pomarančom.

Sypané detoxikačné čajové zmesi v plechovke Kusmi Tea Detox, Blue Detox, BB Detox         Kusmi tea sypané detoxikačné čajové zmesi v plechovke Detox, Blue Detox, BB Detox

Petrohradská exkluzivita

Ochutnajte rovnaké nápoje, aké od roku 1880 pila ruská cárska rodina. Napríklad najobľúbenejší čaj Kusmi Prince Vladimir, pomenovaný podľa kyjevského veľkokniežaťa alebo zmes indického a cejlonského čaju s bergamotom, citrónom a pomarančovým kvetom, inšpirovaný legendami o veľkokňažnej Anastasii, dcére cára Mikuláša II.


Prečo Kusmi Tea?

  • super prémiová značka čajových zmesí
  • skúsenosti s prípravou čajových zmesí od roku 1867
  • tradícia spojená s petrohradským cárskym dvorom
  • len najlepšie suroviny - celé čajové lístky
  • možnosť výberu z viac než osemdesiatich druhov


Spoločnosť Potten & Pannen - Staněk pre vás v apríli 2015 otvorila prvý stredoeurópsky butik Kusmi Tea na jednej z najlepších pražských obchodných adries - v obchodnom centre Nový Smíchov. Odborný personál vám rád pomôže s výberom optimálneho čaju presne podľa vašej chuti a poradí aj s výberom doplnkov a so správnym postupom prípravy, aby ste mohli pozitívnych účinkov prémiových zmesí Kusmi Tea využiť skutočne bezo zvyšku.

Sypaný zelený čaj v plechovke Kusmi Tea Green Ginger Lemon BIOKusmi Tea sypaný zelený čaj v plechovke Green Ginger Lemon BIO