Opinel   (173)

Informácie pre kategóriu Opinel

Keď v roku 1890 Joseph Opinel vyrobil vo svojej dielni v meste Chambéry uprostred Savojských Álp svoj prvý zatvárací nôž, netušil, že sa jeho meno za niekoľko desaťročí stane tradičnou francúzskou značkou. Pomohli mu k tomu kvalitné materiály, jednoduchosť, nezameniteľný francúzsky dizajn a samozrejme dokonalé spracovanie aj vysoká funkčnosť.

Mesto Chambéry dodnes zostalo centrom výroby. Vyrábajú tu čepele zo špičkovej švédskej karbónovej alebo nerezovej ocele, vyrezávajú črienky a nože sa potom ručne kompletizujú a brúsia do vysokej ostrosti. 95% dreva na výrobu rukovätí pochádza priamo z Francúzska, zvyšok tvorí exotické drevo dovážané pre črienky luxusných darčekových nožov. A to stojí za to. Posúďte sami: uprednostníte, zebrano alebo napríklad palisander?

Zatvárací nôž Opinel Classic Inox, bukové drevo                                                               Opinel Classic Inox zatvárací nôž, bukové drevo

Outdoorová klasika

Zatváracie a "outdoorové" nože sú dodnes vlajkovou loďou firmy Opinel. Charakteristickým znakom zatváracích nožov Opinel je krúžkový zámok Viroblock- patentovaná poistka nielen proti zatvoreniu čepele, ale aj proti jej otvoreniu. Mať svoj zatvárací nôž Opinel skrátka znamená dať najavo svoj zmysel pre kvalitu a štýl.

Outdoorové nože Opinel sú aj dnes dokonale funkčné. Potrebujete orezať kúsok dreva? Zamknúť horolezeckú karabínu? Žiadny problém. Tie moderné pamätajú aj na píšťalku, s ktorou si v prípade potreby privoláte pomoc.

Zavírací nůž Opinel Classic Carbon a multifunkčný nôž Opinel DYI, modrý                                   Opinel Classic Carbon zatvárací nôž a Opinel DYI multifunkčný nôž, modrý

Indoorová inovácia

Sortiment Opinel sa čoskoro rozšíril aj do francúzskych kuchýň a z nich do celého sveta. Tiež kuchynské a príborové nože sa nesú v znamení kvality spojenej s jednoduchosťou a dokonalou funkčnosťou. Zaujímavá však na nich je tiež hravá farebnosť sád škrabiek, nožíkov a kuchynských doplnkov. Škála kuchynských nožov Opinel je veľmi široká.

Na svoje si v nej prídu ,,hobby" kuchári i profesionáli. Kolekciu Opinel Intempora vo svojej škole používa aj francúzska gastronomická celebrita Alain Ducasse. V  meste Chambéry však nezabúdajú ani na deti, pre ktoré pripravili špeciálny bezpečný nôž s držadlom a zaguľatenou špičkou a bezpečnostným krúžkom. Ten má aj špeciálnu škrabku a sériu dopĺňa dômyselný chránič prstov.

Opinel Travel classic Inox nôž s vývrtkou, bukové drevo                                                      Opinel Travel classic Inox nôž s vývrtkou, bukové drevo

Prečo práve Opinel?

 • viac než storočná francúzska tradícia
 • výroba priamo v Savojských Alpách
 • štýlová outdoorová kolekcia
 • široká ponuka pre domáce i profesionálne kuchyne
 • špičkové materiály
 • švédska oceľová čepeľ

Zatváracie nože Opinel Laminated Bikch, limitovaná edícia            Opinel Laminated Bikch zatváracie nože, limitovaná edícia

Portfólio produktov:

 • kuchynské nože
 • príborové nože
 • nože pre deti (so špeciálnym držadlom, okrúhlou špičkou a bezpečnostným krúžkom)
 • škrabky
 • nožíky