Peugeot   (175)

Informácie pre kategóriu Peugeot

Peugeot - mlynčeky s doživotnou zárukou

Peugeot Daman mlynčeky na soľ a korenie, náhradné náplne korenia do mlynčekovPeugeot Daman mlynčeky na soľ a korenie, náhradné náplne korenia do mlynčekov

Peugeot je vášňou života, symbolom a ikonou tradičnej francúzskej gastronómie už bezmála dve storočia. Pôvodne sa však manufaktúra Peugeot venovala sortimentu celkom inému - od ručných píl a oceľových korzetových kostíc prešla k mlynčeku až v roku 1840. Bol to mlynček na kávu a veľmi skoro slávil úspech. K mlynčekom na korenie potom už stačil len krôčik - svetlo sveta uzreli o tridsaťdva rokov neskôr. A hoci sa Peugeot od roku 1890 venoval predovšetkým automobilom, výrobu mlynčekov nikdy neprerušil.

Úcta k tradícii

Vo Francúzsku si odkaz predkov veľmi vážia. V tamojších dielňach Peugeotu sa to prejavuje zachovaním pôvodnej ručnej kompletizácii každého jedného kusu a dôslednou kontrolou funkčnosti. Práve preto si firma môže dovoliť na mlecí mechanizmus poskytnúť doživotnú záruku.

Peugeot Šach set polymérových mlynčekov na soľ a koreniePeugeot Šach biely a čierny set polymérových mlynčekov na soľ a korenie

Hnedý mlynček na kávu s borosilikátu Peugeot L´Arbre á CaféPeugeot L´Arbre á Café mlynček na kávu z borosilikátu, hnedý

Hrubosť aká vám vyhovuje

Vyberte si, ako jemne si prajete korenie či soľ spracovať. Podľa typu mlynčeka to môžete urobiť buď utiahnutím korunky, alebo využitím systému uSelect, ktorý umožňuje výber zo šiestich prednastavených stupňov. A nemusíte zostať len pri korení a soli - Peugeot ponúka špeciálne mlynčeky s mechanizmom presne na špecifické druhy korenia.

Dizajn podľa vášho gusta

Nejde však len o druh korenia, ale aj o doplnok vašej kuchyne. Kolekcia mlynčekov Peugeot obsahuje širokú škálu originálnych dizajnov a prevedení, vyberte si jednoducho také, ktoré sa vám páči a hodí. Páčia sa vám drevené, oceľové, postriebrené mincovým striebrom, akrylátové, lakované? Siahnite po tvaroch klasických alebo moderných, s mechanizmom ručným alebo elektrickým na batériu alebo s dobíjacím zdrojom a tak ďalej. Elektrické mlynčeky totiž môžete ovládať len jednou rukou.

Peugeot, to je proste dokonalá symbióza štýlu a funkčnosti. Nech ich kúpite jednotlivo alebo v ucelených dizajnových sadách, vždy budú skvele pracovať aj zdobiť.

Nerezový mlynček na soľ, akrylový mlynček na čierne korenie Peugeot DamanPeugeot Daman nerezový mlynček na soľ, akrylový mlynček na čierne korenie

Nielen mletie, ale tiež víno

Peugeot Cellar ručná vývrtka z orechového dreva Peugeot Cellar ručná vývrtka z orechového dreva

Peugeot však nie sú len mlynčeky. Ostáva v duchu tradície francúzskej gastronómie a vinárstva. Vo Francúzsku totiž víno nie je len vývrtka - vinárstvo povýšili na vedúci obchod a pitie dobrého vína na rituál, ktorý žiada svoje.

Chcete si ho aj vy užiť naozaj naplno? Siahnite po dekantačnej karafe presne podľa druhu vášho obľúbeného moku, chladiacich kontajneroch, profesionálnych otváračov, ktoré si dobre poradia aj s odolnými korkami archívnych vín, alebo po čomkoľvek z "vinárskeho" sortimentu Peugeot.

Peugeot Elis Touch nerezová elektrická vývrtkaPeugeot Elis Touch nerezová elektrická vývrtka

Prečo kúpiť Peugeot?

 • doživotná záruka na mechanizmus mlynčekov
 • možnosť nastavenia hrubosti mletia
 • špeciálne mlynčeky pre špecifické korenia
 • výber z ručných mlynčekov alebo elektrických na batérie či dobíjacích
 • mimoriadne široká paleta materiálov a prevedení
 • sortiment pre vinotéku od znalcov vína

Drevený mlynček na dlhé korenie Peugeot Isen                         Peugeot Isen drevený mlynček na dlhé korenie

Portfólio produktov Peugeot:

 • elektrický mlynček na soľ
 • elektrický mlynček na korenie
 • elektrický mlynček na soľ a korenie
 • mlynčeky na korenie
 • karafy a dekantény
 • vývrtky a otvárače