Informácie pre kategóriu Rosenthal

Meno Rosenthal vonia kvalitou i luxusom. V nemeckom meste Selbu túto dnes svetovo preslávenú firmu založil tajný rada Philipp Rosenthal a hneď v roku 1879 jej dal do vienka tie najlepšie tradície východonemeckého centra porcelánu. Jeho syn viedol firmu až do 70. rokov dvadsiateho storočia a urobil z nej výnimočnú spoločnosť, s ktorou spolupracovali prední výtvarníci, architekti a dizajnéri - počnúc Versacem alebo Walterom Gropiusom a končiac napríklad Konstantinom Grcicom. Rosenthal už od svojho založenia si razí cestu výroby porcelánu výberom prémiových materiálov, originálnych foriem a nevšedným dekorom.

Rosenthal Group dnes tvoria tri svojbytné značky, z ktorých každá osloví trochu iný typ zákazníkov? Posúďte sami:

Rosenthal Classic

Klasický dizajn, luxus a kvalita sú vlastnosti, ktoré stoja za svetovým úspechom rodiny Rosenthal. Jej najúspešnejšou formou je servis Maria, pomenovaný podľa manželky otca zakladateľa. Philipp Rosenthal ju dal roku 1916 vyrobiť v štýle biedermeieru podľa striebornej čajovej súpravy s dekoratívnym reliéfom a granátovými jablkami. Maria až doteraz zostáva jedným z najucelenejších a najpredávanejších čajových a jedálenských servisov. Ale aj ďalšie skoré série Monbijou a Sanssouci sú stále úspešné ako v čase, kedy boli vytvorené. Ďalším úspešným príbehom je elegantný rad Aida z roku 1925, ktorá zdobí jedálne niekoľkých európskych kráľovských dvorov.

Rosenthal studio-line

Dávate prednosť inovatívnemu súčasnému dizajnu? Potom je Studio-Line, svojbytná značka vytvorená v Rosnthal roku 1961, práve pre vás. Navrhovali pre ňu Björn Wiinblad, Otmar Alt, Paul Wunderlich, Jasper Morrison, Walter Gropius a tiež Bořek Šípek.

Rosenthal Thomas

Preferujete funkčnosť a mladistvý vzhľad pre každodenné použitie? Thomas je tou pravou voľbou. Ani on v ničom nezaostáva za povestnou kvalitou Rosenthal. Praktické kolekcie Trend a Loft sú spojené s menom Queensberry Hunt, séria Vario od Yellow Design sa zase stala pojmom pre použitie inovatívnych zmesí materiálov. Najnovší servis značky Thomas, "Coup" od Konstantina Grcica, získal v roku 2003 tri medzinárodné ceny za dizajn.

Ad fontes …

…teda ku koreňom. Rosenthal sa od začiatku necháva inšpirovať históriou. Je vám po chuti trocha barokovej márnivosti? Je tu opojná rada Velvet Beige s nádychom brokátu či damasku aj s kvetinovými vzormi a typickym barokovým kontrastom medzi svetlom a tmou. Jej zlaté misy na váš stôl prinesú priamo slnečný lúč. Alebo dáte prednosť niečomu modernému a nevšednému? Predná moderná dizajnérka Patricie Urquiola navrhla kolekciu Landscape. V nevšedných plastických vzoroch jej kombinácii sa stala západná kultúra stolovania s východnou tradíciou spontánneho prístupu k jedlu. Sám Versace potom vdýchol esenciu opulencie a luxusu kombináciou zlata a titánu líniou Vanity La Dorée.

Prémiové materiály

Rosethal nie sú len mimoriadne dekory a tvary. Na čele svetovej výroby porcelánu stojí tiež vďaka najkvalitnejším materiálom svojich výrobkov. Najušľachtilejšiu úlohu medzi nimi hrá kostný porcelán s ľahkým slonovinovým nádychom, vyrábaný z kaolínu, živicovej horniny a kostného popola. Jeho jemnozrmnosť a tenkosť takmer priesvitných stien, ale aj veľká pevnosť ho predurčuje na výrobu servisov čistých línií a prirodzenej krásy. Neschovávajte ho do vitriny - kostnému porcelánu časté používanie len prospieva.

Prečo práve Rosenthal?

  • symbióza luxusu, kvality a krásy
  • najlepšie tradície svetovo preslávenej firmy
  • dizajn vytvorený poprednými umelcami
  • mimoriadne kvalitné materiály