Sal de Ibiza   (11)

Informácie pre kategóriu Sal de Ibiza

Morská soľ z Ibizy, slnkom pobozkaná

Spoločnosť Sal de Ibiza je zameraná na stolné produkty, vyrobené zo 100%  morskej soli tej najvyššej kvality. Soľ pochádza výhradne z prírodnej rezervácie Parc Nutural de ses Salines dÉivissa, kde soľné políčka- saliny, sú viac než 2700 rokov staré.

Soľ, získaná v salinách po odparení vody, nepodstupuje žiadny iný proces, než pomalé sušeie na slunku a následne jemné drtenie – mletie v starobylých kamenných mlynoch.  Soľ Sal de Ibiza neobsahuje žiadne konzervanty alebo iné umelé pridávané látky, ani nie je inak čistená. Vďaka šetrnému spôsobu spracovania si tak uchováva viac než 80 dôležitých minerálov a stopových prvkov. 

Sal de Ibiza morská soľ v keramickej dóze                                                                        Sal de Ibiza morská soľ v keramickej dóze

Sal de Ibiza obchod s produktmi značkySal de Ibiza obchod s produktmi značky

Veľké kryštály soli sú v kamenných mlynoch tradičným spôsobom zmleté na požadovanú hrubosť. Sal de Ibiza rozlišuje  4 stupne hrúbky:

  • Molino: kryštáliky morskej soli najvyššej hrúbky, určené do mlynčekov na soľ Molinillo.
  • Grano: hrubozrnná kuchynská morská soľ, vhodná napr. na osolenie vody na zemiaky, cestoviny alebo ryžu.
  • Granito: morská soľ strednej zrnitosti, ponúkaná v ozdobných kartonových soľničkách a prítomná v koreninových zmesiach Granito mixes.
  • Fina: najjemnejšia kuchynská morská soľ, vhodná na dochutenie polievok, omáčok alebo napríklad rýb.  

Sal de Ibiza zmesi orieškov - mandle s morskou soľou a kvetmi, Kešu s morskou soľou, BBQ arašidy, študentská zmes orieškov Mix de LuxeSal de Ibiza zmesi orieškov - mandle s morskou soľou a kvetmi, Kešu s morskou soľou, BBQ arašidy, študentská zmes Mix de Luxe

Produkty ponúkaných výnimočných stolných solí z Ibizy sú rozdelené do niekoľkých skupín:

  • Fleur de Sel (Soľný kvet) nemá v kuchyni konkurenciu, dokáže zvýrazniť chuť, bez toho aby pokrm presolila. Soľ je dodávaná v keramických nádobkách s korkovým vekom. 
  • Granito pure a Granito Family je rada kryštalicky čistých stolných solí a soľných zmesí (morská soľ v kombinácii s iným korením či bylinkami), dodávána v kartónových dózičkách-soľničkách. 
  • Granito Ceramic edition ponúka jemnú morskú soľ a kambodžské čierne korenie v keramických soľničkách.
  • Fina & Grano 1000 g má 2 predstaviteľov- kilové balenie jemnej a hrubej morskej soli do kuchyne.
  • Molinillo & Molino ponúka mlynček yna soľ a náplne do nich.

Morská soľ Sal de Ibiza Fleur de sel v keramickej dózeSal de Ibiza morská soľ Fleur de sel v keramickej dóze