Sambonet   (27)

Informácie pre kategóriu Sambonet

Sambonet = dokonalý taliansky dizajn so šľachtickými koreňmi

Medené príbory Sambonet Mood SBTSambonet Mood SBT medené príbory

V roku 1856 Giuseppe Sambonet, absolvent výtvarného umenia a syn šľachtica z Vercelli, zložil majstrovskú skúšku zlatníckeho cechu, uložil v turínskej mincovni svoju pečať, nesúcu iniciály GS, a založil spoločnosť, nesúcu jeho meno. Na začiatku 20. storočia už bola jeho spoločnosť Giuseppe Sambonet oficiálnym dodávateľom pre mnohé vznešené rodiny. 
V roku 1932 sa stala prvou talianskou spoločnosťou, ktorá bola schopná vyrábať rýdze mincové striebro a postriebrené príbory. V roku 1938 začala s inovatívnym procesom výroby príborov z nehrdzavejúcej ocele a zdokonalila techniku postriebrovania ocele. V roku 1947 začala s výrobou nožov a čepelí z nehrdzavejúcej ocele s použitím vlastnej technológie.

Nerezové príbory Sambonet Hannah Antique blackSambonet Hannah Antique black nerezové príbory

Nerezové príbory Sambonet PerlesSambonet Perles nerezové príbory

Exkluzívna kolekcia príborov v unikátnom fashion designe, určená na moderné stolovanie v štýle Grand cuisine. Inšpiráciou reliéfnej štruktúry, ktorou sú príbory (ich rukoväte) kompletne ozdobené, bola sieť kanálov, mostov a arkier jedného najromantickejších a najnavštevovanejších miest sveta –  Benátok. 
Príbory sú vyrobené z nerezovej ocele 18/10, je teda možné umývať ich v umývačke riadu. Príbory Venezia potešia pri každodennom používaní rovnako ako pri slávnostných udalostiach. Vďaka elegantnému baleniu je sada príborov vhodná aj ako darček napríklad pre novomanželov.

Zlaté príbory Sambonet LaurierSambonet Laurier zlaté príbory

Medené príbory Sambonet Mood SBTSambonet Mood SBT medené príbory

Rok 1956 bol pre firmu Sambonet skutočne významným medzníkom - káhirský hotel Hilton si ju vybral ako svojho dodávateľa. V obrovskej konkurencii porazila 53 ďalších účastníkov tendra a dobyla tak svojou kolekciou riadu Holloware exkluzívny trh svetových hotelov a reštaurácií. 
Úspešná kolekcia je v ponuke firmy dodnes. Firma je dodávateľom pre popredné reťazce, ako je Hilton, Crowe Plaza, Hyatt, Four Seasons, Mövempick atď.

Sambonet Kyma a New Living servírovacia tácka pod taniere, oválna miska s držiakom, cukornička zlatáSambonet Kyma a New Living servírovacia tácka pod taniere, oválna miska s držiakom, cukornička zlatá

Sambonet Ciotola Sphera servírovacia tácka, cukornička, šejker             Sambonet Ciotola Sphera medená servírovacia tácka,                                                                      cukornička, šejker

Od 60. rokov minulého storočia začala firma spolupracovať s poprednými svetovými dizajnérmi, ktorí vytvorili originálne kolekcie a priviedli spoločnosť Sambonet na špičku v dizajne stolového a kuchynského riadu. Príkladom sú treba stále obdivované kolekcie od Roberta Samboneta, vystavené v Múzeu moderného umenia (MoMA) v New Yorku.

Sambonet Bamboo čajová/kávová kanvica, mliečenka, cukornička nerezová               Sambonet Bamboo čajová/kávová kanvica, mliečenka,                                                                      cukornička nerezová

Sambonet Domus štvorramenný svietnik nerezový                Sambonet Domus štvorramenný svietnik nerezový

Firma Sambonet vstúpila v roku 1997 do skupiny Paderno, čím vznikla nová spoločnosť Sambonet Paderno Industrie S.p.A. Keď táto nová firma v roku 2009 získala prestížnu značku nemeckého porcelánu Rosenthal, bol to len začiatok jej novej cesty. Nasledovala akvizícia bavorského Arzbergu v roku 2013 a v roku 2015 potom francúzskej ikony elegancie Ercuis & Raynaud. Bez nadsadenia tak možno konštatovať, že spoločnosť Sambonet Paderno Industrie S.p.A. so sídlom v talianskom mestečku Orfengo, ležiacom medzi Novarou a Vercelli, je skutočnou veľmocou najmä vo svete špičkového stolového a kuchynského riadu.

Sambonet Ciotola Sphera servírovacia tácka medená, zlatá, fialováSambonet Ciotola Sphera servírovacia tácka medená, zlatá, fialová