Informácie pre kategóriu Sigg

Nápojové fľaše Sigg sa vyrábajú priamo vo Švajčiarsku už od roku 1908. Know-how, podčiarknutý viac než storočím skúseností je stále oživovaný najmodernejšími technológiami a švajčiarskym dôrazom na kvalitu každého jedného kusu.

Ich základom je telo z čistého hliníka a vnútorná ochranná vrstva Sigg Eco Care na báze prírodnej živice. Nie je porézny, nepreberá pachy a chute nápoja, ľahko sa čistí a hlavne - s nápojom nijako nereaguje, preto sa do neho nemôžu uvoľňovať žiadne nežiaduce látky. Ochranná vrstva sa nepoškodí ani pri drobnom preliačení fľaše, ktorá vám tak bude slúžiť dlhé roky.

Zdravie, dizajn, kvalita a ekológia

Fľaše Sigg sú jednoznačnou voľbou pre všetkých, ktorým záleží na zdraví ľudí i prírody. Ďalším bonusom je aj ich neprehliadnuteľný tvar a dizajn, vďaka ktorému sa dostali aj do newyorského Múzea moderného umenia. Nie sú len vynikajúcim obalom nápoja, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý podčiarkne váš osobný image. Stačí si vybrať z nekonečného množstva dizajnov - od umiernených a nenápadných až po tie popravde extravagantné. A čo viac - majú aj množstvo detských vzorov, takže vaše ratolesti si ich skutočne obľúbia.

Zdravie a chuť bez kompromisov

Môžete si byť istí, že fľaše Sigg neobsahujú žiadne škodlivé látky, akými sú ftaláty alebo BPA, ktoré by sa mohli uvoľňovať do nápoja a kontaminovať ho. Bežné plastové fľaše môžu po nejakej dobe alebo pri vystavení vplyvu slnečných lúčov do nápojov vypúšťať chuťovo i aromaticky nie práve príjemné látky. Ochranná vrstva Sigg Eco Care tomu bezo zvyšku zabráni a pomáha zachovať chuť aj vôňu aj po veľmi dlhej dobe. Vďaka nej sa nemusíte báť ani pôsobeniu kyselín z džúsov, ktoré môžu reagovať so stenou bežnej fľaše. Značka Sigg spĺňa náročné podmienky amerického úradu pre kontrolu liečiv FDA alebo nezávislého skúšobného inštitútu v nemeckom meste Nehring.

Dokonalé uzávery

Vyberte si jednoduchý skrutkovací Sigg Screw, ktorý môžete zavesiť napríklad na horolezeckú karabínu, alebo trochu sofistikovanejší Active Bottle Top s viečkom. Vždy stačí iba pootočiť proti smeru hodinových ručičiek a cesta k napitiu je voľná. Z fľaše nevytečie ani kvapka - uzávery tesnia skutočne dokonale. Vďaka najnovšiemu uzáveru New Active Top s integrovanou slamkou už nemusíte zakláňať hlavu. Navyše si vychutnáte aj perlivé nápoje - jeho ďalšou funkciou je totiž upustenie natlakovaného plynu. Uzávery Sigg dodáva aj ako náhradné diely.

Jednoduchá údržba

Sigg svoje produkty navrhol tak, aby ich čistenie bolo nielen jednoduché, ale aj efektívne. Napríklad uzáver môžete úplne rozobrať a každú jeho časť zbaviť nežiaducich nečistôt. Podarilo sa vám svojou "siggovku" veľmi zašpiniť alebo v nej vaše dieťatko zabudlo svoj nápoj nejaký ten týždeň? Žiadny problém - siahnite po čistiacich tabletách alebo kefách Sigg.

Jednoducho ekologické

Vaša "siggovka" je veľmi pevná a odolná. Stačí si doma pripraviť obľúbený nápoj a môžete vyraziť. Vďaka tomu nemusíte kupovať ďalšie a ďalšie PET fľaše. Ročne ich tak ušetríte desiatky a prospejete prírode, ktorá si s ťažko odbúrateľným plastom jednoducho poradiť nevie. A nielen to - Sigg robí všetko, aby aj samotná výroba bola čo najšetrnejšia k životnému prostrediu. Využíva technológiu práškového lakovania, pri ktorej nevzniká takmer žiadny odpad a nepoužívajú sa pri nej organické rozpúšťadlá.

Čo tak termosku?

Sigg pre vás pripravil tiež úplne novú kolekciu termofliaš. Vďaka originálnemu dizajnu si ich nepomýlite so žiadnou inou. Nesú všetky výhody bežných fliaš Sigg. Ich konštrukcia však udrží váš nápoj teplý aj studený až 24 hodín. Hľadáte ďalšiu vychytávku? Čo napríklad sitko na čaj - nečakajte, až bude hotový váš ranný čaj. Jednoducho vložte do sitka obľúbenú čajovú zmes a tá sa vylúhuje po ceste do práce.

Alebo nejaké doplnky?

Sigg nie sú len nápojové fľaše. Skúsenosti so spracovaním hliníka pretavil aj do elegantných desiatových boxov. Sú hliníkové, rovnako odolné ako fľaše a na bokoch majú pevné uzávery. Vďaka tomu sa stali klasikou pre uchovanie potravín v kanceláriách i na cestách.

Prečo nemôžeme byť bez fľaše Sigg?

  • veľmi odolná a trvanlivá
  • špeciálna vnútorná vrstva Sigg EcoCare
  • nereaguje s nápojmi
  • sofistikované uzávery
  • veľmi jednoduchá údržba
  • neprehliadnuteľný vzhľad
  • veľké množstvo dizajnov