Smeg   (326)

Informácie pre kategóriu Smeg

SMEG – esencia skutočného Talianska

Generáciami overené know how, kreativita, štýl, vášeň pre dizajn a hrdosť na vlastnú krajinu sú základnými stavebnými kameňmi, na ktorých stojí filozofia firmy SMEG. Len tak sa mohlo podariť, že pôvodne malý lokálny podnik, po viac ako 70 rokoch poctivej práce, je dnes úspešnou medzinárodnou firmou s dcérskymi spoločnosťami a zaistenou distribúciou na všetkých 5 kontinentoch.

Manažment pochádza stále z tej istej rodiny, ktorej predstaviteľ v povojnových rokoch minulého storočia zahájil podnikanie v odbore metalurgia a smaltovanie v mestečku Guastalla v provincii Emilia. Napokon názov firmy odkazuje na túto skutočnosť, je totiž akronymom slov Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla. 

Viac než 70 rokov spotrebiče Smeg okúzľujú spotrebiteľov po celom svete svojím triezvo elegantným štýlom, s dôrazom na modernú inovatívnu technológiu a v neposlednom rade dizajnom s prepracovaným detailom, ktorý je výsledkom spolupráce so svetoznámymi architektmi a dizajnérmi.

Smeg kuchynský robor SMF03 krémový, stolný mixér BLF01 ružový, rýchlovarná kanvica KLF03 tyrkysováSmeg kuchynský robor SMF03 krémový, stolný mixér BLF01 ružový, rýchlovarná kanvica KLF03 tyrkysová

Trochu histórie nikoho nezabije

Firma Smeg sa zrodila v povojnovom období v roku 1948, v kontexte ekonomického rozvoja krajiny a rastúcej urbanizácie, zároveň spolu so vznikom fenoménu pracujúcej ženy a novej štruktúry rodiny. V dobe, kedy domáci spotrebič nielen šetrí čas, ale stáva sa aj symbolom spoločenského statusu. 

V druhej polovici 50. rokov spoločnosť Smeg uvádza na trh jeden z prvých plynových sporákov, vybavený automatickým zapaľovaním, poistným ventilom a programátorom. 

V roku 1963 firma začína s výrobkami tzv. umývacieho programu. Snaha o dokonalosť a túžba neustále inovovať, vedie v roku 1970 k svetovej premiére umývačky riadu, Smeg predstavuje ako prvý, 60 cm umývačku s kapacitou 14 miest! 

V polovici 70. rokoch začína firma spolupracovať s najvýznamnejšími svetovými architektmi a dizajnérmi, vďaka čomu spoločnosť následne uvádza na trh luxusné varné dosky a vstavané rúry

V 90. rokoch tak Smeg doplňuje výrobný program o ponuku farebných chladničiek. Tieto chladničky v štýle dizajnu 50. rokoch, FAB28svojimi oblými tvarmi okúzľujú spotrebiteľa po celom svete a oslavujú tak fenomenálny úspech. Krátko po svojom uvedení na trh v roku 1997 sa chladničky stali celosvetovo najúspešnejším predajným článkom firmy a ich obľuba stále neklesá.

Smeg plynový sporák Victoria TR411 krémový, sendvičovač TSF01 sv. modrý, rýchlovarná kanvica s indikátorom KLF04 krémová, kuchynský robot SMF03 krémovýSmeg plynový sporák Victoria TR411 krémový, sendvičovač TSF01 sv. modrý, rýchlovarná  kanvica s indikátorom KLF04 krémová, kuchynský robot SMF03 krémový

Módna elektro ikona

V roku 2012 sa SMEG rozhodol etablovať aj na trhu malých domácich spotrebičov. Spoločnosť tak oslovila dvojicu z milánskeho štúdia deepdesign®, Matteo Bazzicalupa a Raffaellu Mangiarotti. Výsledok na seba nechal 2 roky čakať, ale stál za to.

Kolekcia malých domácich spotrebičov od doby svojho uvedenia na trh v roku 2014 zbiera jednu cenu za druhou. Tvarovo vychádzajú z roztomilého vintage dizajnu 50. rokov, podobne ako veľmi úspešné chladničky, ale pritom majú svoj vlastný, hravo elegantný štýl. 

V roku 2017 na úspešnú retro radu nadviazala aj farbami hýriaca kolekcia Sicily is my love, na ktorej farebnom prevedení sa podpísalo excelentné návrhárske duo Dolce &Gabbana. 

Smeg Dolce & Gabbana rýchlovarná kanvica KLF03, sendvičovač TSF01, odšťavovač CJF01Smeg Dolce & Gabbana rýchlovarná kanvica KLF03, sendvičovač TSF01, odšťavovač CJF01

Okúzlenie, ktoré trvá

Taliansky výrobca domácich spotrebičov Smeg, stále sídli v Guastalle v provincii Emilia. Len samotná budova sídla spoločnosti prešla zmenami – novú navrhol taliansky, svetovo uznávaný architekt Guido Canali začiatkom 2. tisícročia a dá sa smelo konštatovať, že i ona vyjadruje filozofiu celej spoločnosti – dokonalý dizajn a inovatívna technológia s dôrazom ako na funkčnosť, tak na ekológiu a ideálnu harmóniu s prostredím. 

Smeg je zastúpený po celom svete obchodnými pobočkami, zastupiteľskými kanceláriami a rozsiahlou sieťou distribútorov. Spoločnosť sa etablovala nielen na poli malých i veľkých domácich spotrebičov, ale taktiež v gastro tzv. HORECA sektore s divíziou Foodservice a dokonca i v sektore zdravotníctva s divíziou Instruments. 

Celá skupina Smeg Group, vďaka svojej obchodnej kultúre, ktorá prikladá mimoriadny význam kvalite, technologickému obsahu a dizajnu svojím výrobkom, je medzinárodne uznávaná ako špičkový produkt „Made in Italy“.

Smeg kuchynský robot SMF03 sivý , toustoač TSF02 sivý, rýchlovarná kanvica KLF03 siváSmeg kuchynský robot SMF03 sivý , toustoač TSF02 sivý, rýchlovarná kanvica KLF03 sivá

SMEG pre lepšiu kvalitu nášho života

Firma prijala už dávno za vlastné tieto tri základné atribúty: ekológiu, spoločenskú zodpovednosť a trvalú udržateľnosť
Spoločnosť Smeg navrhuje všetky svoje výrobky a spotrebiče, nech už ide o tie malé domáce alebo rúry, varné dosky, umývačky riadu, práčky, sušičky, digestory, drezy alebo chladničky a mrazničky tak, aby boli nielen krásne a zároveň účelné, ale taktiež čo najšetrnejšie k životnému prostrediu. Maximálna pozornosť je venovaná použitiu materiálu ako je oceľ, sklo, hliník, mosadz, ktoré možno ľahko recyklovať prostredníctvom starostlivého separovaného zberu. 

Spoločnosť znížila v posledných 10 rokoch emisie znečisťujúcich látok do ovzdušia a vypúšťa o takmer 30 % a dosiahla výrazné, 40 % zníženie spotreby vody, nutné pre výrobu. V spotrebičoch a zariadeniach Smeg tiež nenájdete zbytočné obaly, naviac sú maximálne využívané tie recyklovateľné.

Doprava je zvolená alternatívne v miestach, kde to dopravná infraštruktúra danej krajiny umožňuje. Interné ekologické smernice firmy Smeg sú prísnejšie než tie oficiálne, a to aj napriek tomu, že to v mnohých prípadoch znamená zdraženie výroby. 

Pri všetkých spotrebičoch Smeg sú tie najlepšie výkony sprevádzané nízkou spotrebou energie, so zvláštnym zreteľom na maximálnu účinnosť energetických tried a prísne rešpektovanie udržania kvality prostredia, v ktorom my všetci žijeme. 

Skrátka celý dodávateľský reťazec firmy sa riadi ekologickými kritériami trvalej udržateľnosti a spoločenskej zodpovednosti.

Smeg chladnička s mraziacim boxom FAB30 krémová, kuchynský robot SMF03 krémový, stolný mixér BLF01 krémovýSmeg chladnička s mraziacim boxom FAB30 krémová, kuchynský robot SMF03 krémový, stolný mixér BLF01 krémový