Staub   (17)

Informácie pre kategóriu Staub

Liatinový riad - hrnce, čo vydržia desaťročia

Jedinečný liatinový riad, ktorý má nielen perfektné vlastnosti, ale aj osobitý dizajn priamo z Francúzska. Aj tak by sa dala definovať značka Staub. Predstavte si rok 1974 a francúzske Alsasko, ktoré je preslávené vďaka bohatým skúsenostiam nielen v oblasti kulinárstva ale tiež kvôli remeselným zručnostiam.

Práve tu založil Francis Staub spoločnosť, ktorá sa len o pár rokov neskôr spojila s michelinským šéfkuchárom Paulom Bocusom, aby prepožičal svoju tvár riadu, ktorý by podľa neho nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Logo značky STAUB sa skladá z obrázku bociana, ktorý je tradičným znakom Alsaska, a nápisu STAUB, ktorý odkazuje na jedinečnosť značky pochádzajúcej z Francúzska

Každý kus je tiež jedinečným unikátom, individuálne odlievaný do špeciálnej pieskovej formy, ktorá je potom zničená. Nasleduje presné cizelovanie hotových odliatkov a smaltovanie, ktoré v dielňach Staub naozaj vedia. Veď jasnú a lesklú farbu dodávajú vonkajším stenám najmenej dve vrstvy špeciálnej glazúry. Je výnimočne odolné, má nepriľnavý povrch a skvele udržuje teplo.

Staub liatinový riad - hrniec na automatické podlievanie červená, modrá, Cocotte hrniec s pokrievkou červený, grilovacia panvica guľatá, štvorcová                     Staub liatinový riad - hrniec na automatické podlievanie červená, modrá, Cocotte hrniec s                                                                          pokrievkou červený, grilovacia panvica guľatá, štvorcová


Grafitovo šedý liatinový hrniec s pokrievkou Staub Cocotte                                              Staub Cocotte liatinový hrniec s pokrievkou, grafitovo šedý


Vnútro je potiahnuté matným čiernym smaltom originálnej receptúry. Vďaka tomu všetkému je liatinový riad Staub nepriľnavý, vysoko odolný voči teplotným šokom i poškriabaniu. Liatinový riad Staub môžete bez problémov používať na všetkých typoch sporákov, vrátane indukčných. Výborne sa čistí a udržuje, nevadí mu ani umývačka riadu.

Varenie a servírovanie

Produkty Staub sú nebývalo avantgardné s príznačnou kombináciou tej najlepšej francúzskej tradície i moderných technológií a dizajnových riešení. Šéfkuchári popredných reštaurácií, akým je napríklad kulinársky mág Paul Boscue, však v riade Staub len nevarí. Jeho estetická dokonalosť ich predurčuje aj na servírovanie hotových pokrmov priamo na stôl.

Automatické podlievanie

Francis Staub však výnimočnosť svojho riadu ešte podčiarkol unikátnym riešením, a to robustnou pokrievkou, ktorú na vnútornej strane opatril drobnými hrotmi. Para sa na nich kondenzuje v drobné kvapôčky vody a odkvapkáva späť na pokrm. Vytvoril sa tým systém automatického podlievania pokrmu vlastnou šťavou. Všetky vône zostávajú dokonale uzavreté v jedle, ktoré získava jedinečnú chuť aj arómu. To jednoducho žiaden iný riad nedokáže.

Dokonalú funkciu dokázala značka Staub prepojiť v rade Chistera so skvelým vzhľadom. Dvorný dizajnér Staub Samuel Accoceberry sa nechal inšpirovať tradičnou baskickou pelotou, presnejšie povedané prúteným hákom, ktorým hráči chytajú a odrážajú lopty proti stene. Podobnými "háčikmi" opatril aj pokrievku Chistera a dal jej asymetrickú formu, v ktorej sa kvapka vody zráža a vracia sa k pokrmu v nepretržitom kaskádovitom efekte, podobne ako lopta medzi stenou a hráčom v Pelo.

O kvalite produkcie firmy Staub svedčí okrem iného aj fakt, že firmu v roku 2008 pod svoje koncernové krídla prijala prémiová nemecká spoločnosť Zwilling.

Staub liatinový hrniec na automatické podlievanie - prierezStaub liatinový hrniec na automatické podlievanie - prierez

Prečo práve Staub?

 • takmer nezničiteľný liatinový riad
 • nepriľnavý povrch
 • vynikajúce vedenie a udržiavanie tepla
 • veľmi jednoduchá údržba a čistenie
 • znamenitý vzhľad vďaka špeciálnej technológii smaltovania
 • na varenie a servírovanie
Liatinový hrniec Staub Cocotte s pokrievkou, 3 veľkosti, biela hľuzovka

           Staub Mini Cocotte liatinový hrniec s pokrievkou, biela hľuzovka

Portfólio produktov:

 •     liatinové hrnce
 •     kastróly
 •     grilovacie panvice
 •     tajine
 •     wok