Informácie pre kategóriu Staub

Mimoriadne odolné, prirodzene nepriľnavé a šetrné k spracovávaným surovinám s vynikajúcim vedením aj udržiavaním tepla. To je liatinový riad, ktorému rodinná firma Staub z Alsaska na severe Francúzska dáva od roku 1974 nový rozmer. Sám Francis Staub dizajnuje každý nový výrobok. A každý kus je tiež jedinečným unikátom, individuálne odlievaný do špeciálnej pieskovej formy, ktorá je potom zničená. Nasleduje presné cizelovanie hotových odliatkov a smaltovanie, ktoré v dielňach Staub naozaj vedia. Veď jasnú a lesklú farbu dodávajú vonkajším stenám najmenej dve vrstvy špeciálnej glazúry. Vnútro je potiahnuté matným čiernym smaltom originálnej receptúry. Vďaka tomu všetkému je liatinový riad Staub nepriľnavý, vysoko odolný voči teplotným šokom i poškriabaniu. Liatinový riad Staub môžete bez problémov používať na všetkých typoch sporákov, vrátane indukčných. Výborne sa čistí a udržuje, nevadí mu ani umývačka riadu.

Varenie a servírovanie

Produkty Staub sú nebývalo avantgardné s príznačnou kombináciou tej najlepšej francúzskej tradície i moderných technológií a dizajnových riešení. Šéfkuchári popredných reštaurácií, akým je napríklad kulinársky mág Paul Boscue, však v riade Staub len nevarí. Jeho estetická dokonalosť ich predurčuje aj na servírovanie hotových pokrmov priamo na stôl.

Automatické podlievanie

Francis Staub však výnimočnosť svojho riadu ešte podčiarkol unikátnym riešením, a to robustnou pokrievkou, ktorú na vnútornej strane opatril drobnými hrotmi. Para sa na nich kondenzuje v drobné kvapôčky vody a odkvapkáva späť na pokrm. Vytvoril sa tým systém automatického podlievania pokrmu vlastnou šťavou. Všetky vône zostávajú dokonale uzavreté v jedle, ktoré získava jedinečnú chuť aj arómu. To jednoducho žiaden iný riad nedokáže.

Dokonalú funkciu dokázala značka Staub prepojiť v rade Chistera so skvelým vzhľadom. Dvorný dizajnér Staub Samuel Accoceberry sa nechal inšpirovať tradičnou baskickou pelotou, presnejšie povedané prúteným hákom, ktorým hráči chytajú a odrážajú lopty proti stene. Podobnými "háčikmi" opatril aj pokrievku Chistera a dal jej asymetrickú formu, v ktorej sa kvapka vody zráža a vracia sa k pokrmu v nepretržitom kaskádovitom efekte, podobne ako lopta medzi stenou a hráčom v Pelo.

O kvalite produkcie firmy Staub svedčí okrem iného aj fakt, že firmu v roku 2008 pod svoje koncernové krídla prijala prémiová nemecká spoločnosť Zwilling.

Prečo práve Staub?

  • takmer nezničiteľný liatinový riad
  • nepriľnavý povrch
  • vynikajúce vedenie a udržiavanie tepla
  • veľmi jednoduchá údržba a čistenie
  • znamenitý vzhľad vďaka špeciálnej technológii smaltovania
  • na varenie a servírovanie