Informácie pre kategóriu Woll

Woll, to je nemecké ručné odlievanie riadu, extrémne odolné proti poškriabaniu, s patentovaným tvrdením dna plazmou, vyrábané človekom pre človeka na najvyššej technickej úrovni s prepojením myslenia a práce medzi podnikateľskou zodpovednosťou a šetrnosťou voči životnému prostrediu.

Rodinnú spoločnosť založil Norbert Woll v nemeckom meste Saarbrückene v roku 1979 a o štyri roky neskôr si svojím riadom, odlévaným špeciálnou technológiou z najkvalitnejšieho hliníka vydobyl povesť výrobcu najkvalitnejšieho kuchynského riadu. Dnes je firma Woll tým, kto v brandži určuje trendy.

Ako sa to robí?

Každý kus riadu Woll je ručne odlievaný do špeciálne formy priamo v Nemecku. Technológia pomalého ručného liatia bráni materiálovému pnutiu - taktiež riad je po prvé odolnejší voči mechanickému poškodeniu, za druhé je dokonale rovný a za tretie vedie teplo úplne rovnomerne po celom svojom povrchu. Umožňuje vytvoriť extra silné dno s najlepšími termoakumulačnými vlastnosťami a má napevno vliate medené objímky pre uchytenie držadiel. Tie sa nemôžu nijako uvoľniť a použitie takéhoto riadu je rozhodne bezpečnejšie.

Na hliníkový korpus je následne plazmovými tryskami za teploty viac ako 20 000 ° C nanášaný oxid titaničitý. Jeho čiastočky sa tak pevne spoja s hliníkovým telom panvice, že vydrží skutočne všetko. Až potom príde na rad nanášanie nepriľnavého povrchu (bez stôp škodlivých prvkov) a zušľachtených nanozlúčenín. Deje sa tak pri teplote viac ako 400 ° C, aby sa antiadhézny povlak skutočne dokonale spojil so spodným vytvrdeným podkladom. Špeciálny povlak umožňuje pohodlné varenie s minimálnym množstvom tuku, alebo celkom bez neho. Vaše pokrmy teda môžu byť zdravšie a menej kalorické.

Nakoniec príde na rad rukoväť či madlo. Jeho nosný diel je pevne spojený s telom panvice či hrncom, takže zaručuje vždy úplne pevné a absolútne bezpečné držanie. U niektorých radov riadu Woll možno rukoväť snímať. Vďaka tomu má riad Woll tie najširšie možnosti použitia: ako panvicu na sporák, ako kuchynská forma v rúre a podobne. Šetrí miesto v kuchynskej linke, jednoducho sa vojde do rúry, drezu alebo umývačky.

Pokrievky sú vyrobené zo špeciálne tvrdeného bezpečnostného skla, a pretože odolávajú teplotám až 250 ° C, nemusíte sa ich báť nasadiť ani pri pečení v rúre.

Prečo siahnuť po riade Woll?

  • mimoriadne odolné voči poškriabaniu
  • zdravá príprava potravín šetriaca obsah vitamínov vďaka jedinečnej vytvrdenej vrchnej antiadhéznej vrstve
  • optimálna akumulácia a vedenie tepla
  • odoláva deformácii aj pri zahriatí na sucho
  • najvyššia tepelná odolnosť
  • ohľaduplný voči životnému prostrediu vďaka úspore energie a trvanlivosti
  • pevné rukoväte, bočné madlá na pokrievky vhodné do rúry
  • jednoduchá údržba, ručné umývanie a použitie v umývačke
  • odnímateľná rukoväť pre praktickú údržbu
  • absolútne rovný riad - panvica sa nedeformuje