Informácie o produkte

Nože Miyabi sú vyrábané v japonskom meste Seki, ktoré je centrom priemyselnej výroby japonských nožov a mečov. Výsledkom jedinečnej kombinácie japonskej zručnosti s presnosťou a kvalitou Zwilling JA HENCKELS sú jedny z najostrejších nožov sveta. Extrémne ostré nože patria k japonskej kuchyni, pri krájaní nesmie dôjsť k poškodeniu štruktúry drahých a vzácnych potravín.

 

Zwilling Miyabi 6000MCT nôž na chlieb 230 mm

Dôraz na celkovú estetiku a maximálnu funkčnosť ide ruka v ruke s tradičným japonským dizajnom. Nože z novej kolekcie Miyabi 6000MCT vynikajú nielen svojou ostrosťou, ale sú aj krásne na pohľad. Očaria nielen profesionálneho kuchára, ale aj nadšených amatérov.

Symetrické čepele sú vyrobené z dvoch vrstiev ocele tej najvyššej kvality s extrémne tvrdým jadrom z mikrokarbidovej práškovej ocele MC63. V spojení s vysokým obsahom uhlíka a špeciálnym spôsobom kalenia, technológiou CRYODUR® (kalenie pri teplotách -196° C) získava oceľ mimoriadnu tvrdosť (približne 63° Rokwella). Ručné zaostrenie tradičnou japonskou technikou Honbazuke tými najskúsenejšími nožiarskym majstrami zaručuje neprekonateľnú ostrosť nožov, ktorú si vďaka tvrdosti ocele uchovajú po dlhú dobu.
Povrchová úprava Tsuchime: čepeľ s vyklepávaným povrchom.

Rukoväť je vyrobená z tvrdého exotického dreva Pakka a prirodzene dopĺňa elegantný tvar čepele. Decentná mozaika len dokresľuje mimoriadnu kvalitu rukoväte. Nerezová pätka s logom Miyabi vyvažuje celý nôž a dodáva mu punc kvality a elegancie.
Tradičný tvar rukoväte v tvare písmena "D" zaručuje, že Vás ani po niekoľkohodinovom používaní nebude bolieť ruka.

  • čepeľ: jadro z mikrokarbidové práškovej ocele MC63 vložené medzi 2 vrstvy ocele, povrchová úprava Tsuchime - čepeľ s vyklepávaným povrchom
  • CRYODUR® - oceľ kalená špeciálnou technológiou pre vyššiu tvrdosť a odolnosť
  • symetrická čepeľ ostrenie tradičnou technológiou Honbazuke
  • rukoväť v tvare písmena "D", exotické drevo Pakka
  • tieto nože neumývajte v umývačke
  • dĺžka čepele 230 mm