Předchozí produkt Zavárací pohár Kilner s klipom - ovalný Následující produkt Zwilling PS Professional“S“, Kuchársky nôž 200 mm

Informácia o produkte

Forma na bábovku Nordic Ware Jubilee, zlatá, 2,3 l

Vytvorte zo stretnutia jedinečnú oslavu s ohromujúcou bábovkovou formou, ktorá uchváti všetkých hostí a strhne na seba všetku pozornosť! Dokonale tvarovaná forma je základom pre ohromujúcu bábovku, ktorú vám budú priateľov chváliť.

  •      zdravotne nezávadná
  •      objem: 2,3 l (10cups)
  •      rozmer: 28 x 14,2 x 5,3 cm
  •      10 rokov záruka

Výročie zo zlata

K príležitosti 70. výročia vzniku spoločnosti sa dizajnéri rozhodli osláviť toto jubileum netradične, a to obľúbenými formami v prémiovom zlatom prevedení. Možné vložiť do rúry o maximálnej teplote až do 200 ° C.


Americká značka Nordic Ware začala svoju históriu písať v roku 1946, kedy firmu založil metalurgický inžinier so švédskymi koreňmi David Dalquist spolu so svojou manželkou Dorothy. Do povedomia zákazníkov sa dostala až s príchodom roku 1950, kedy Davida navštívila skupina gazdiniek a požiadala ho o vytvorenie klasickej bábovkovej formy, ktorú poznali zo svojich európskych domovín. David ich priania vypočul a vytvoril svetovo známe Bundt, čo je patentovo chránené označenie bábovkových foriem na pečenie. Ďalšie zvrat prišiel v roku 1966. V americkom Houstone sa konala prestížna súťaž v pečení (Pillsbury Bake-Off), kde súťažiaci Ella Helfrich obsadila 2. miesto s formou Nordic Ware s otvorom uprostred a upiekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, ktorý zaručil slávu nielen jej ale hlavne značke Nordic Ware, ktorá sa doslova cez noc stala hitom.

Dnes má formu Nordic Ware takmer 70 miliónov domácností, a toto číslo stále rastie. Spoločnosť sídli v Minneapolis v štáte Minnesota, kde má tiež svoje vývojové centrum. Značka Nordic Ware totiž neustále obmieňa svoj predajný sortiment o nové tvary a sezónne formy. Keď je forma navrhnutá, vytlačí sa najskôr 3D model a potom sa môže začať s výrobou formy. Všetko od vzniku až po expedíciu výrobku na jednom mieste.

Podobné produkty Forma na bábovku Nordic Ware Jubilee, zlatá, 2,3 l