Každodenný rituál s Lampe Berger

12. októbra 2022
Každodenný rituál s Lampe Berger
Katalytické lampy značky Maison Berger Paris sú luxusným doplnkom vášho interéru a ich výnimočné vlastnosti si zamilujete. 
Každodenný rituál s Lampe Berger

Zrodenie systému katalytickej oxidácie

Keď lekárnik Maurice Berger v roku 1898 v dôsledku boja s nebezpečnou infekciou v nemocniciach vo Francúzsku vynašiel katalytické lampy na čistenie vzduchu, jeho zámer bol úplne jasný. Nebolo to o vzhľade, trendoch, prestíži či o peniazoch, ktoré sú pominuteľné. Bolo to o nesebeckom nápade, vytvoriť niečo na prospech všetkých. Preto sa zrodil systém katalytickej oxidácie čiže proces horenia bez plameňa, ktorý slúžil na čistenie vzduchu v uzavretých miestnostiach. K realizácii boli použité patentované lampy, ktoré veľmi rýchlo našli využitie v domovoch, ateliéroch či podnikoch po celom Francúzsku pod menom Lampe Berger. Revolučná technológia, ktorá dodnes stojí za týmto úžasným produktom, bola v priebehu obohatená o parfumáciu. Pridanie vône od najlepších francúzskych parfumérov k samotnému čisteniu ovzdušia znamenalo pre Lampe Berger v tridsiatych rokoch 20. storočia, kedy fascinácia vôní ovládala svet, rýchly rast popularity. S ohľadom na stále sa rozširujúce portfólio produktov značky, ktorá sa teraz už nesústredí len na katalytické lampy, ale aj na vonné difuzéry, sviečky, aróma difuzéry do áut, došlo k premenovaní značky na Maison Berger Paris.

Design a vône spojené so svetoznámymi menami

Maison Berger Glacon, katalytická lampa, čira a biela

So značkou Maison Berger Paris už od počiatku spolupracovali svetoznáme mená designu spoločne s výrobcami kryštálového tovaru ako Cristal de Baccarat, Cristalleries de Saint Louis, Emile Gallé, René Lalique či Coco Chanel, Jean Cocteau, Colette alebo Picasso. Aj preto sláva značky Lampe Berger stále rástla a postupne sa katalytické lampy stali vďaka svojmu designu vyhľadávanými zberateľskými kúskami. Design katalytickej lampy vytvárajú návrhári svetoznámych mien aj dnes, najmä pod označením kolekcie Art, kde nájdete výnimočné tvary v limitovaných počtoch. 

Priestory, v ktorých trávite podstatnú časť dňa obohatia designové kúsky od Maison Paris Berger svojím vzhľadom, účelom a neobvyklým použitím. Ide o malý luxus, ktorý si môžete dopriať každý deň. Rituály s Lampe Berger sa stanú okamihom vášho dňa, ktorý vás  naplní pokojom, či nabije energiou, ktoré vás potešia či posunú do hĺbky vašej mysle za múzou inšpirácie. 

Ako sa katalytická lampa používa?

Potom, čo si u nás vyberiete zo širokej ponuky flakónu Maison Berger Paris a následne z viac ako 60 druhov rôznych vôní, môžete so svojím unikátnym rituálom začať. Lampu naplníte vôňou do ⅔ je objemu. Vložíte knôt s kahanom a necháte knôt nasiaknuť 20 minút. Potom kahan zapálite a necháte cca 2 minúty horieť. Potom plameň jemne sfúknete a nechajte sa pozvoľna unášať vôňou. Po ďalších cca 20 minútach (závisí na veľkosti priestoru a požadovanej intenzite vône) lampu uzavrite uzáverom. Váš každodenný rituál tak spočíva v zapálení, sfúknutí a v užívaní si vône s príbehom, ktorá za 20 minút prečistí a prevonia vaše prostredie. Za krátky čas horenia lampa nevyprodukuje zbytočný dym ani splodiny. Už od svojho počiatku značka Lampe Berger tvorí interiérové trendy a zároveň ide s dobou a jej náročnými požiadavkami, kedy má zaregistrovaných šesť medzinárodných patentov. To všetko s jedným cieľom -  prinášať do vašich domovov čistotu a vôňu. Výrobky Lampe Berger sú možno dostať v 56 krajinách sveta a ročne sa predá 5 miliónov litrov vôní a 800 tisíc kusov arómalámp. Pridajte sa.

Pod rovnakou značkou, môžete nájsť aj aróma difuzéry, a to i také, ktoré sú špecializované napr. na odstránenie zvieracieho pachu alebo na odstránenie zápachu z cigaretového dymu.  


Súvisiace a odporúčané produkty