Ako na originálnu vianočnú tabuľu? Nebojte sa experimentovať!

04. decembra 2023
Ako na originálnu vianočnú tabuľu? Nebojte sa experimentovať!
Štedrovečerná večera s dokonale upravenou tabuľou je neodmysliteľnou vianočnou tradíciou.
Ako ale tento rok prísť s nevšednou kombináciou prestierania?
Stačí malý detail v podobe dizajnového svietnika či obrusu a aj servis z typicky letnej kolekcie sa v okamžiku premení na zimnú.
Inšpirujte sa netradičnými nápadmi a vytvorte doma nezabudnuteľnú atmosféru Vianoc, ktorá bude odrážať nielen sezónu, ale aj vašu kreativitu!

 
Ako na originálnu vianočnú tabuľu? Nebojte sa experimentovať!

Prémiové servisy na slávnostné príležitosti

Prémiové servisy prinesú do stolovania nádych exkluzívnej elegancie v sprievode precízneho remeselného dizajnu. Či už ide o svadbu, firemný večierok, alebo práve štedrovečernú večeru, zvýrazní jedinečnosť magického okamihu.

Porcelánová kolekcia MetroChic je stelesnením nadčasovej, noblesnej, kozmopolitnej elegancie na prvý pohľad inšpirovanej art decom. Kostný porcelán zamatovo bielej farby je doplnený o ručne maľované geometrické detaily a v kombinácii s pozlátenými príbormi či krištáľovými pohármi dotvorí luxusný vianočný servis hodný unikátnosti štedrovečernej večere. Tento typ porcelánu je odolný voči poškodeniu a jeho povrch tak nenarušíte ani pri krájaní vyprážaného kapra.

Kolekcia prémiového kostného porcelánu Chateu Septfontaine, ktorá vznikla pri príležitosti 275. výročia založenia spoločnosti Villeroy & Boch, predstavuje spojenie minulosti, súčasnosti a budúcnosti značky. Prvky klasického štýlu v kombinácii s reliéfnym dekorom si osvojili jedinečnú modernú estetiku a linky z 20karátového zlata dodávajú dizajnu luxus a zároveň si udržujú dojem zámockého porcelánu. Zdobenie je navyše dokonale chránené technológiou „Inglaze Gold“, a riad tak môžete umývať aj v umývačke riadu.

Zamatovo biely porcelán Anmut Gold dekorovaný ručne maľovanou linkou 20-karátového zlata poteší milovníkov rafinovaného minimalistického štýlu 50. rokov. Kolekcia je k dispozícii so zlatou a platinovou linkou, a môžete ju tak zladiť s vašou vianočnou výzdobou, či už do teplých alebo studených farieb. Stretnutie luxusu, elegancie a nadčasovosti v jednej kolekcii je ideálnou voľbou pre akúkoľvek sviatočnú tabuľu, vianočné nevynímajúc. Jemný, priesvitný a vďaka kalcinovanému kostnému popolu veľmi odolný porcelán je navyše veľmi ľahko kombinovateľný a spoločne s akoukoľvek farebnou kolekciou rozžiari váš sviatočný deň. Ale pozor! Ak by ste mali chuť na rybiu polievku aj na druhý sviatok vianočný, riad sa nedá kvôli zdobeniu zlatom používať v mikrovlnnej rúre!

Vianočný porcelán

Každý kúsok vianočného porcelánu je starostlivo navrhnutý tak, aby podčiarkol výnimočnosť tohto kúzelného obdobia. Či už ide o zdobené taniere, šalátové misy, šálky na kávu, alebo omáčnik, každý detail vytvára celok pre vaše sviatočné stolovanie. Nechajte sa uniesť kúzlom Vianoc a doprajte svojim hosťom jedinečný dizajnový zážitok v znamení vianočnej pohody. 

Jedálenská séria Crafted Blueberry nemeckej značky Villeroy & Boch je vyrobená z prémiového porcelánu, a odolá tak vianočnej večeri aj v tej najtemperamentnejšej rodine. Riad severského štýlu pripomínajúci kameninu evokuje na prvý pohľad skôr stolovanie v rozkvitnutej letnej prírode. Vďaka prírodným farbám a čistým tvarom ale vnesie aj k štedrovečernému stolu jedinečnú tradičnú atmosféru. Na konci stolovania si navyše nemusíte robiť starosti s náročným upratovaním, riad je vďaka diamantovo tvrdej glazúre možné umývať v umývačke riadu.

Pokiaľ chcete staviť na istotu a vniesť do atmosféry štedrovečerného stolovania kúzlo bielych Vianoc, kolekcia Winter Glow je pre vás tou pravou voľbou. Biely porcelán kombinujúci matné a lesklé prvky vyvoláva dojem, že je riad pokrytý hrubou vrstvou námrazy. Krémové tóny zdobené drobnými zlatými hviezdičkami a bodkami glazúru rozžiaria a dodajú vašej slávnostnej tabuli sviatočný šmrnc.

Vianočná séria porcelánu Toy's Delight od Villeroy & Boch oplýva farbami a motívmi, ktoré sú späté s Vianocami. Najvýraznejším prvkom celej kolekcie je kombinácia červeno-zelenej farby, ktorá je klasickým symbolom vianočných dní. Ručne maľovanými detailmi vianočnej tematiky vykúzlite nezabudnuteľnú atmosféru podľa vášho vkusu. Ale pozor! Vzhľadom na bohaté zdobenie nie je porcelán vhodný do umývačky riadu. Váš vianočný porcelánový servis môžete doplniť o kúsky bielej varianty porcelánu s reliéfnym zdobením Toy's Delight Royal Classic. Zároveň sa nemusíte báť kombinovať takto hojne zdobenú kolekciu aj s výraznými farbami.

Modernejším bielym variantom sviatočného porcelánu Toy's Delight je séria Villeroy & Boch – Toy's Delight Royal Classic. Nemecký vianočný porcelán vyniká najmä vďaka použitiu reliéfnych motívov hračiek. Kolekciu odporúčame kombinovať s farebne dekorovanou vianočnou sériou Toy's Delight.

Kolekcia Manufacture Rock Blanc so svojím matným povrchom a nápadným dekorom, ktorý bol navrhnutý tak, aby pripomínal bridlicu, na prvý pohľad nepôsobí ako typický vianočný servis. Vďaka svojej čistote a elegancii je ale ideálnym prvkom pre kombináciu so sviatočne ladenými detailmi v podobe vianočných svietnikov, typickej červenej farby či motívov Santa Clausa. Navyše, v kombinácii s červenou farbou hravo nahradí vianočný servis. Stačí, keď sa vyhráte s detailmi v podobe doplnkov.

Každodenný porcelán v slávnostnom šate

Vianočné obdobie je ideálnym časom na vnesenie kúzla a radosti do vášho každodenného rituálu. Začnite vianočnou tabuľou! Pomocou správnych doplnkov je možné vykúzliť slávnostný servis aj z každodenného porcelánu. Skombinujte dizajnové kúsky s vianočnou eleganciou, a vytvorte tak jedinečnú slávnostnú atmosféru.  Zdobenú kolekciu Toy's Delight skvele doplní napríklad kolekcia It's my match v zelenej farbe a kolekciu Toy's Delight Royal Classic pristane kombinácia s prírodnou kolekciou Manufacture Rock.

Pravé kúzlo tkvie v detailoch! Celú atmosféru dokreslia doplnky, na ktoré by ste sa tiež mali pri príprave štedrovečernej tabule zamerať. Či už sa jedná o snežítka, sviečky, svietniky, zdobené dózy na pečivo, či hracie skrinky, ktoré vám pri večeri zahrajú vašu obľúbenú melódiu.

 Tip: Vianočný svietnik si môžete vytvoriť aj z porcelánových kúskov, ktoré už máte doma. Použite na to hranatú tácku alebo vianočnú La Boule. Niektoré doplnky plnia funkciu ako praktickú, tak dekoračnú – ako napríklad stromček z novej kolekcie Winter Glow, ktorý je krásnou dekoráciou a zároveň dózou na pečivo.