Smart darčeky a vychytávky

03. februára 2023
Smart darčeky a vychytávky
Vybrať správny darček pod stromček je niekedy poriadny oriešok. A pretože sa Vianoce nesú v duchu radosti a splnených prianí, prinášame pár smart nápadov, ktorými Ježiško na Štedrý deň poteší. 

 
Smart darčeky a vychytávky

Príjemná atmosféra

Maison Berger Paris už dávno nevyrába iba katalytické lampy. Elektrický aromadifuzér Starck behom chvíľky navodí u vás doma prívetivú atmosféru pomocou parfumovaného hmlistého oparu. Umožňuje nastaviť rôzne stupne prevoňania podľa vašich preferencií a po zapojení do zásuvky alebo USB portu ho môžete ovládať nielen manuálne, pomocou umne skrytých tlačidiel, ale aj diaľkovým ovládačom. Krásny objekt, s programovateľným časom vypnutia difúzie, ktorý miestnosť nielen prevonia ale aj ľahučko nasvieti.

Sada elektrický difuzér Starck, sivý + náplň Peau de Pierre, 475 ml

Hravá záhradka

Záhrada nie je potrebná, bazalku, petržlen, pažítku a tymián si môžete vypestovať dokonca aj bez svetla. S inteligentným kvetináčom od Véritable totiž môžete čerstvé bylinky pestovať celé mesiace v pohodlí domova. Výškovo nastaviteľné profi LED osvetlenie Adapt’light™ prispôsobuje intenzitu svetla podľa toho, koľko ho na kvetináč dopadá. O správny rast a bohatú úrodu sa postará automatizované zavlažovanie.

Aby nevyšla ani kvapka nazmar

Vo víne je pravda, a pravdou je tiež to, že zvetrané víno sa nedá piť. Keď ho ale vo fľaši trochu ostane, nie je nutné hádzať flintu do žita ani víno do koša. Jeho čerstvosť, arómu aj chuť predĺžite s troma vákuovacími uzávermi Fresh & Save.

K vínu patrí korok, občas je ale veľmi zaťatý a nechce sa svojho miesta vzdať. S elektrickou vývrtkou Elis Touch bude hračka nielen vytiahnuť korok, ale aj orezanie fólie, ktorou je obalený. Súčasťou je dokonca aj dokovacia stanica a LED indikátor úrovne nabitia batérie.

Prečo kupovať balenú vodu a ťahať sa s fľašami? Pokiaľ vám u vás doma voda nechutí, skúste ju prefiltrovať. Takto upravená bude mať lepšie chuťové vlastnosti. Filtračná kanvica Brita Style redukuje obsah vodného kameňa, odstráni chlór, ťažké kovy a ďalšie zdraviu neprospešné látky. Čaj, káva aj polievka tak budú chutiť skvelo. A keď príde čas na výmenu vodného filtra, upozorní vás na to LED indikátor stavu Smart Light.

Keď zazvoní káva

Keď je už reč o káve, je potrebné sa zmieniť aj o čiernom elegantnom prekvapkávači - kávovar Enfinigy v minimalistickom designe. Prístroj je vybavený časovačom, integrovaným obehovým čerpadlom, funkciou blooming (na sparenie kávy, rozpustenie CO2 a intenzívnejšiu arómu) a ďalšími technickými vychytávkami, aby vznikol dokonalý nápoj.

Stop plytvaniu

Ceny rastú a každé usporené euro sa počíta. So štartovacou vákuovacou sadou Zwilling FRESH & SAVE sa v chladničke a mrazničke predĺži trvanlivosť potravín až päťkrát. A čo viac, inteligentná aplikácia Zwilling culinary world, ktorú si zadarmo stiahnete do svojho smartphonu, postráži dátum spotreby, poradí čo uvariť a pomôže s nákupným zoznamom. V balení je dobíjacia vákuová pumpa, 2 dózy a 4 vákuovacie vrecúška na opakované použitie. 

Varenie metódou "sous-vide", kedy sa potraviny pri nízkej teplote uchovávajú maximum živín, farbu, tvar a šťavnatosť, bolo ešte nedávno výsadou hŕstky profesionálov. Nastal ale čas to zmeniť, a tak vznikol kompaktný ponorný varič Zwilling Enfinigy na použitie v bežných domácnostiach. Výrobok v modernom designe disponuje LED dotykovým displejom pre ľahké ovládanie, časovačom a svorkou na umiestnenie na okraj hrnca. Ľahko sa čistí, funkcia časovača je nastaviteľná od 1 minúty do 99:59 hodín. K jeho použitiu stačí elektrická zásuvka a akýkoľvek hrniec s objemom 6 až 20 litrov.

Od oka? Radšej presne!

Pokiaľ neplánujete piecť lievance pre celé kráľovstvo ako Jan Werich v obľúbenej rozprávke, oceníte stolný kuchynský mixér s integrovanou váhou Zwilling Enfinigy Pro. Potraviny môžete vážiť priamo v mixovacej nádobe, váha ale rovnako dobre poslúži aj samostatne. Tichý a výkonný, celou radou funkciami nabitý spoločník s intuitívnym ovládaním, nádobou s objemom 1,8 litra, ostrým mixovacím nožom a zatlačovadlom s ukazovateľom teploty, spotrebuje minimum energie. S jeho pomocou pripravíte smoothie, koktejl, zmrzlinu alebo drvený ľad.

Ďalšie rady a tipy na darčeky

Ďalšie rady a tipy na darčeky

Súvisiace a odporúčané produkty