Jarná radosť pre telo aj dušu alebo poďme zdraviu oproti

25. februára 2023
Jarná radosť pre telo aj dušu alebo poďme zdraviu oproti
O chvíľku to príde – jedno z najkrajších období v roku. Obdobie, kedy sa všetko rozsvieti, prehreje a kedy je ten najvhodnejší čas na nové začiatky. Môžete objavovať nové chute, skúšať nové postupy a otvárať sa novým zážitkom. 
Jarná radosť pre telo aj dušu alebo poďme zdraviu oproti

Rozžiarte sa

Veselý človek oplýva magickou energiou, ktorá vie byť doslova nákazlivá. Dobrá nálada sa ale nerozdáva, tú si treba namixovať. Blendery alias kuchynské mixéry Kitchen Aid sú skvelým štartom, pretože vám urobí radosť hneď niekoľkokrát. Po prvý svojím tradičným ľahko retro designom, po druhé prvotriednym výkonom a po tretie svojou multifunkčnosťou. V mixéri Kitchen Artisan K400 pripravíte jednak ovocné a zeleninové vitamínové bomby, ktoré vám dobijú baterky, ale pomôže vám bleskovo vyrobiť desiatu pre deti alebo mliečny koktejl. A nakoniec tá najväčšia pecka - Pro Line mixér Power Plus, ktorý medzi Blendermi nemá konkurenciu. Motor s výkonom 3,5 konských síl rozomelie úplne všetko vrátane orechov i ľadu a je perfektný pre každého, kto žije tak trochu v zhone, ale napriek tomu si chce dopriať rýchle a pritom zdravé jedlo v podobe polievky, smoothie alebo džúsu.

Pre vyznávačov moderného designu sú výzvou špičkové stolné mixéry s integrovanou váhou Zwilling Enfinigy Pro. Tento designový fešák v čiernom alebo striebornom prevedení, so silným a veľmi tichým motorom, ale zato nízkou spotrebou (1200 W) pristane všetkým moderným interiérom. Navyše vykúzli až 16 500 otáčok za minútu, má úplne intuitívne ovládanie a 7 prednastavených programov.
Mixéry sú na jarné radosti ako stvorené. Pusťte sa do mixovania, nech to má šťavu!

Sklenice na nealkoholické nápoje

Rozkvitnite

Jarná očista ešte nikdy nechutila tak príjemne. Objavte blahodarné účinky čajov Kusmi Tea a akonáhle ucítite na jazyku prvý lahodný dúšok a telom prejde hrejivé teplo, otvoríte sa ako kvetina. Začnite s Kusmi Tea BB Detox, zelený čaj, ktorý sa stará o zdravie a krásu pleti. Môžete ho obmeniť aj s Kusmi Tea Blue Detox, z rady Wellnes s teleportačnými účinkami. Úžasná zmes zeleného čaju, maté a rooibosu s podmanivými tónmi ananásu vás okamžite presunie na slnečnú karibskú pláž. Vyskúšať môžete aj 28 denný čajový rituál, ktorým posilnite svoju imunitu. Obranyschopnosť svojho organizmu nabudíte pomocou 4-týždennej kúry vitamínom C, počas ktorej si doprajete lahodný, organický zelený čaj Sencha s plodmi aceroly a príchuťou pomaranča. Pre výnimočné chvíle potom vyskúšajte aj biely čaj Kusmi Tea Alain Ducasse s jemnými tónmi malín a ruží. Lístky tohto čistého čaju sú zbierané ručne iba raz v roku, a to práve počas jari.

Splyňte s prírodou

Vo chvíľach, keď túžime po zmene, obraciame sa k prírode. Veď práve samé obrodenie vychádza priamo z našich koreňov. Úžasným návratom do minulosti a prírodným materiálom sú keramické hrnce od Emile Henry. Keramika je tu s nami od nepamäti a to, že nás sprevádza životom už niekoľko generácií, má svoj dôvod. Emile Henry zapekacie misy, hrnce s pokrievkami, oválne pekáče, formy na pečenie na klasický bochník či bagetky alebo napríklad aj ikonický Emile Henry tajine predstavujú úžasne poctivé, ručne vyrobené dielo s úctou k histórii a zároveň moderné riešenie pre každú domácnosť. Úplne vás ohromí tým, ako sú odľahčené. Navyše revolúčne technológie dopomohli vzniknúť riadu, ktorý je síce z keramiky, ale môžete ho používať na všetkých typoch ohrevu (okrem indukcie), do mikrovlnnej rúry, ale aj klasickej rúry.

Ohrejte sa

Liltinový hrnec Staub v tyrkysově modré barvě

Liatinové hrnce Staub sa ľahko rozohrejú, nie je teda potrebné platne udržiavať dlho na vysokej teplote. Jedlo v nich ostáva teplé ešte veľmi dlho, navyše sú krásne a môžete v nich rovno servírovať. Smalt je extrémne odolný proti poškrabaniu a nepreberá chute jedla. Je to skrátka taký ten večný hrniec, ktorý sa v rodinách dedí z generáciu an generáciu.

Okoreňte si život

Vedeli ste, že korenie podporuje trávenie, zrýchľuje metabolizmus a stimuluje spaľovanie tukov? Neexistuje lepšie korenie, ktoré by vám pomohlo s jarnou očistou a ktoré by sa postaralo o detoxikáciu organizmu. Pozrite si našu ponuku kampotského korenia a ďalších dochucovadiel. Čierne korenie ale nepotrebujete len pri varení, je dôležitý aj pri dochucovaní už hotových jedál na stole. A tu je teda aj dosť dôležité aj to, aký spôsob jeho podania zvolíte. S elegantnými mlynčekmi značky Peugeot je to trefa do čierneho. Určite si medzi nimi vyberte design, ktorý vám bude vyhovovať. Budú to rýdzo moderné mlynčeky rady Line v trendy karbonovej úpravy, tradičné, drevené mlynčeky Peugeot Paris v netradičnej modrej či jeho elektrická varianta v elegantnom čiernom lesku? A čo napríklad designové mlynčeky Peugeot Madras, vyrobené z olivového dreva v kombinácii s nerezou? Alebo možno že práve malý mlynček Bistrorama, farebný kúsok Francúzska, domov aj na cesty,bude pre vás tým pravým? Na mlecí mechanizmus všetkých mlynčekov Peugeot máte vždy doživotnú záruku, takže všetky mlynčeky Peugeot nie sú len sezónnou záležitosťou, ale srdcovka na kus života.

Barevné mlýnky na koření Peugeot

Zvážte to!

Jarný čas je spojený aj s túžbou po odľahčenom jedálničku. Keď už pomocou korenia spálite prebytočné tuky, nepokazte si to nadmernou spotrebou múky či cukru. Precízne prevedené digitálne váhy rady Zwilling Enfinigy sú k tomu ako stvorené. Sú tobíjacie, takže sa u nich nedočkáte nemilého prekvapenia, keď začnete piecť a zrovna sa vybijú baterky... Náš tip na mrkvové bábovky na dobrú náladu nájdete na našom blogu. A pokiaľ ste dostali chuť na niečo dobré, ale nechcete si kupovať váhu, naše 3 tipy na zdravé mlasanie nájdete tu. 

Zdravé obložené chleby pro radost těla i duše

Súvisiace a odporúčané produkty