Recept na koláčik z hrnčeka (mug cake)

07. februára 2024
Recept na koláčik z hrnčeka (mug cake)

Hľadáte recepty na Mug cake? Ste tu správne. Už poznáte koláčiky mug cakes, ktoré si za chvíľku pripravíte v hrnčeku v mikrovlnke alebo v rúre? Pár minút a môžete raňajkovať! Výborné raňajky alebo olovrant so sebou. 

Recept na koláčik z hrnčeka (mug cake)

Ingrediencie

Na 1 hrnček:

  • 2 lyžice múky
  • 1 lyžička cukru
  • 2 lyžica mlieka
  • 1 lyžica chuťovo neutrálneho oleja
  • 1 lyžička kypriaceho prášku
  • 1 lyžička mletej škorice
  • 1 vajíčko

Postup

  1. Na viac hrnčekov si pripravte čisté násobky všetkých ingrediencií. Nasypte do misky spolu najprv len suché ingrediencie a potom prilejte už vopred zmiešané ingrediencie mokré. Hrnčeky naplňte cestom len do polovice. Pokiaľ budete chcieť koláčiky z hrnčeky po upečení vyklopiť, nezabúdajte hrnčeky pred naplnením vymazať tukom, najlepšie masťou.
  2. Vložte ich do mikrovlnky na 90 sekúnd na 800 wattov, alebo do rúry predhriatej na 180 °C na 20 minút.

Variácie na mug cake

Môžete tiež pridať do cesta čokoľvek ďalšie, čo máte radi: kakao, vanilkový cukor, kúsky čokolády (čokoládový mug cake je veľmi obľúbený), mandle, oriešky, ovsené vločky, sušené alebo nakladané ovocie či kvapku rumu…popusťte uzdu fantázii. A prečo nevyskúšať aj slanú verziu –napríklad s pórom a crème fraîche?

Niečo extra na koniec

Pokiaľ koláčik vyklepnete, môžete ho posypať práškovým cukrom a ozdobiť čokoládovou alebo cukrovou polevou. Pekne vyzerajú aj cukrové perly na zdobenie a obyčajná posýpka a výborne bude chutiť tiež so šľahačkou alebo jemným pudingom. Rýchlo zistíte, že s každým ďalším mini koláčikom budete chcieť stále viac experimentovať a napríklad prekvapíte aj samých seba.

Mug cake pre vegánov

V základnom recepte nahraďte vajíčko rozpučeným banánom alebo 1 a ½ lyžíce mletých ľanových semiačok zmiešaných so 75 ml vody.

SÚVISIACE A ODPORÚČANÉ PRODUKTY

Ďalšie inšpirácie na sladké pečenie

Ďalšie inšpirácie na sladké pečenie