Spomienky na vône leta

03. februára 2023
Spomienky na vône leta
Spomienky si často uchovávame v pamäti aj pomocou vône – opojná vôňa levanduľových polí, píniových hájov, rozkvitnutého ružového sadu, šťavnatých mandarínok na trhu, búriacich sa vĺn Atlantického oceánu alebo tiež čerstvo pokosenej trávy na horskej lúke či vôňa vypratej bielizne, schnúcej na letnom slnku...
Spomienky na vône leta

Bytové parfumy

Doma si môžete svoje spomienky na prázdniny uchovať taktiež pomocou vonných sviečok alebo aróma difuzérov. Bytové vône v tejto podobe sú už stabilnou súčasťou mnohých domácnosti, nájdete ich v každej drogérii či obchode s nábytkom. Samozrejme, nie je vôňa ako vôňa. Viete napríklad, ako spoznáte správnu koncentráciu vonných látok? Jednoducho tak, že sviečka príjemnie vonia, aj keď nie je zapálená.  

Vonná zložka je súčasťou voskovej hmoty, po zapálení kvalitná sviečka nadymí na čierno. Potten & Pannen-Staněk ponúka vo svojich obchodoch prémiové produkty španielskej rodinnej manufaktúry Cereria Mollá a francúzskej firmy Maison Berger Paris, ktoré sú zárukou toho, že kupujete kvalitný produkt bez škodlivín, vyrobený s rešpektom k životnému prostrediu. 


Vône sladkého Francúzska aj slnečného Španielska

Prevoňajte si domov peknými spomienkami

Interiérové parfumy pre francúzsku značku Maison Paris Berger sú vytvárané v úzkej spolupráci so špecialistami z francúzskeho Grasse, Mekky svetového parfumérstva. Výhodou celého sortimentu značky je previazanosť vôní pri rôznych typoch produktov. Pri mnohých vôní tak môžete vyberať rovnaký parfum ako do katalytickej lampy, aróma difuzéru do bytu či auta alebo si zakúpiť len vonnú sviečku. Svieže, ovocné, kvetinové, sladké či orientálne bytové vône rýdzo francúzskej značky Maison Berger Paris sa vanú v interiéroch po celom svete už viac než 100 rokov. Bytové parfumy voniaci ako more, ovocné nektáre, cudzokrajné kvety, vzácne drevo alebo napríklad mydlové bubliny môžete vyskúšať aj vy. 

Malá rodinná španielska manufaktúra Cereria Mollá sídli už od roku 1899 v mestečku Albaida neďaleko Valencie. Viac ako 120 rokov tu vyrábali tradičnými, osvedčenými postupmi len sviečky – ako vonné, tak dekoratívne. V súčasnosti je možné si od tejto značky dopriať aj svoju obľúbenú vôňu tiež vo forme difuzéra alebo ako bytový sprej. Ponorte sa znovu do vĺn Stredozemného mora s povzbudzujúcou vôňou Mediterranean Blue, zaspomínajte na vietor a slnko na Sicílii s bytovým sprejom Verbena di Sicilia alebo na voňavé levanduľové pole v Provence pomocou sviežej vône do bytu Provence Lavender.

Vonné voskové sviečky

Čo majú voskové sviečky oboch firiem spoločné?

  • všetky produkty sú vyrábané ručne
  • rastlinný vosk + bavlnený knôt = žiadne toxické splodiny pri horení (na rozdiel od sviečok z parafínu)
  • prémiové parfumy sú použité vo vysokej koncentrácii – sviečky výrazne voňajú aj nezapálené
  • ekologicky šetrná výroba

Čo ich odlišuje?

Predovšetkým nos majstrov parfumérov. Vône sú skrátka jedinečné, jemné aj výraznejšie. Príďte si ich vychutnať vlastnými zmyslami do našej predajne.

Máte nos ako Majster Parfumér?

Vedeli ste, že aj bytové vône, rovnako ako telové parfumy majú svoju hlavu, srdce a základ? Tri postupne sa rozvíjajúce sa tóny, ktoré na seba logicky nadväzujú a musia byť spolu v dokonalej harmónii, aby celkový vnem bol príjemný. Každá interiérová vôňa tak má  horný tón, taký, čo utvára prvý dojem a potom odznie – teda svoju hlavu. Vonná sviečka, bytový sprej či aróma difuzér tak často nesie meno tejto zložky vo svojom názve. Vôňa, ktorá sa rozvinie následne tak tvorí srdce parfumu. Najdlhšie pretrvávajúce tóny tak tvoria jeho telo alebo tiež základ, spodný tón, ktorý cítite po veľmi dlhý čas. 

Vonné sviečky Cereria Mollá Bulgarian Rose & Oud prevoňajú váš domov sladko kvetinovou arómou ruží a drevitou vôňou agarového dreva

Aróma difuzér a budík v jednom

Hovoríte si, že váš domov vonia aj bez bytových parfumov? A čo tak vôňa, ktorá vám pomôže zaspať? Alebo vôňa, ktorá vás bude pomaly prebúdzať? Presne to ponúka tohtoročná novinka Maison Berger Paris aróma difuzér a budík v jednom Night & Day.

Súvisiace a odporúčané produkty