V Bratislave sme otvorili unikátny nový koncept

09. augusta 2023
V Bratislave sme otvorili unikátny nový koncept
V Bratislave sme otvorili netradičný koncept, ktorý je na Slovensku jediný svojho druhu. Priestory, ktoré cielia na všetky zmysly, spájajú predajňu prémiového vybavenia do kuchyne so showroomom značky Smeg a zážitkovou školou varenia Gourmet Academy. 

Slovenské kuchyne obohacujeme už 17 rokov o kvalitné produkty svetových značiek, akými sú Villeroy & Boch, Rosenthal, Zwilling, Staub, Woll, Bamix, Mason Cash, Emile Henry, Mauviel, Peugeot či KusmiTea. Náš príbeh o varení a stolovaní sa odteraz bude rozprávať aj v rámci jedinečného konceptu, ktorý cieli na všetky zmysly. Na ploche takmer 300 m2 v bratislavskom N!DO na Trnavskej ceste sa spájajú tri prvky. Každý je unikátny, a predsa spolu súvisia.
V Bratislave sme otvorili unikátny nový koncept

Nadčasový dizajn. Showroom Smeg

Generáciami overené know-how, kreativita, štýl a vášeň pre dizajn sú základnými stavebnými kameňmi, na ktorých stojí filozofia talianskej značky Smeg. Novootvorený showroom je prvým svojho druhu na Slovensku a v Čechách, v ktorom si okrem malých kuchynských retro pomocníkov v štýle päťdesiatych rokov môžete naživo pozrieť a kúpiť aj veľké dizajnové a nadčasové spotrebiče, ako sú ikonické chladničky, varné dosky alebo vstavané rúry. Nájdete tu najobľúbenejšie kolekcie, či už v retro štýle, ako napríklad Victoria, i naopak, moderné línie Dolce Stil novo, Linea Aesthetic a Classic. 

Zážitkové varenie. Gourmet Academy

Pod hlavičkou Potten & Pannen – Staněk vznikla tiež prémiová škola varenia. Slovenská Gourmet Academy je inšpirovaná podľa overeného a rokmi zdokonaľovaného receptu českej Gourmet Academy v Prahe, ktorá sa za osem rokov pôsobenia na trhu stala obľúbeným a vyhľadávaným miestom pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaliť v kulinárskom umení, majú radi dobré jedlo, varenie a zážitky s nimi spojené. Širokú ponuku kurzov zastrešia známe mená z gastronómie, ale aj populárni foodblogeri. Našu školu vareni a tak môžete absolvovať napríklad pod vedením šéfkuchára Michala Konráda, majsterky kváskovania Petronely Burianovej, autora niekoľkých kuchárskych kníh a milovníka vegetariánskeho jedla Martina „Pyca“ Rauscha, foodblogerky Nikolety Kováčovej známej ako Surová dcérka, odborníčky v oblasti biológie a potravinárskych technológií – zakladateľky portálu Terapia jedlom – Silvie Horeckej a mnohých ďalších lektorov.  

Zážitok z varenia umocní kuchyňa v modernom industriálnom charaktere s priznanými prvkami, za použitia materiálov ako kov, drevo, betón či kameň. Priestor je vybavený spotrebičmi Smeg a dizajnovým riadom i doplnkami ikonických značiek, ktoré poznáte z portfólia Potten & Pannen – Staněk. Priestory je možné prenajať si tiež na teambuildingy, eventy, fotenia či nakrúcania. Slovenskú školu varenia vedie Michal Šefčík, gurmán a manažér, ktorý je verejnosti známy z Instagramu a vo svojej práci uplatní manažérske skúsenosti z predchádzajúceho profesionálneho pôsobenia. 

Všetko po ruke. Predajňa Potten & Pannen – Staněk

K našej doteraz jedinej slovenskej predajni v bratislavskom OC Central pribudla druhá v priestoroch N!DO, kde majú nielen návštevníci Gourmet Academy možnosť pozrieť si najobľúbenejšie kúsky z ponuky prémiových značiek kuchynského náčinia. Ľahká dostupnosť a viditeľnosť nasmerujú milovníkov dizajnových spotrebičov, varenia a stolovania priamo k nám. Príďte sa aj vy pozrieť, ochutnať, ovoňať a dotknúť sa jedinečného zážitku.   

Na slovíčko. Miloš & Pavel Staněkovci

Bratislavu, Tatry i iné krásne miesta sme navštevovali už ako malí chlapci so školou či rodičmi na športových stretnutiach, preto nám prišlo prirodzené po niekoľkých rokoch preniesť to, čo tvoríme a rozvíjame v Česku, na Slovensko. Začiatky boli celkom krušné, ale v deň, keď sme otvorili predajňu v OC Central, sme rok za rokom zisťovali, že tu máme skvelé zázemie, zákazníkov a v tíme nadšených ľudí, ktorí veria v to, čo robíme. 

Tento koncept sme v hlave nosili už niekoľko rokov a premýšľali, kde ho otvoríme v Česku, ale omyl, Bratislava si oň povedala skôr. Nie je to len tým, do akej krásy momentálne mesto rastie, ale hlavne našimi zákazníkmi, ktorí nás neustále poháňajú ďalej a my sme im za to vďační. Vzniká tu unikátny koncept, ktorý maximálne napĺňa naše motto: „Kuchyňa robí človeka“. Veríme, že bude spĺňať všetky požiadavky našich zákazníkov, že tu stretnú tých najlepších lektorov kulinárskeho umenia nielen zo Slovenska a že si tu prídu na svoje i tí, ktorí majú radi krásne, kvalitné a dizajnové vybavenie kuchyne a domácnosti. 

Ďakujeme, že tu s Vami môžeme byť a tešíme sa na Vás.

Miloš Staněk & Pavel Staněk

Nahliadnite do kuchyne známych osobností

Nahliadnite do kuchyne známych osobností