V kuchyni s Josefom Maršálkom. Český cukrár predstavil svoju vlastnú edíciu designových mís!

06. júna 2024
V kuchyni s Josefom Maršálkom. Český cukrár predstavil svoju vlastnú edíciu designových mís!
Originálny kúsok i praktický pomocník pri varení i pečení. To sú kameninové misy In the Meadow Maršálkovo, ktoré sú výsledkom spojenia cukrára Josefa Maršálka a značky Potten & Pannen - Staněk. Autor preslávených dezertov a sladkých dobrôt, ktorý svoje skúsenosti získaval okrem iného aj v luxusnom londýnskom obchode Harrod's, navrhol limitovanú kolekciu kameninového riadu vhodnú pre rozmanité prípravy v kuchyni. Vďaka svojmu designu v kráľovskej modrej farbe sa tieto misy jednoznačne stanú klenotom každej kuchyne!


 
V kuchyni s Josefom Maršálkom. Český cukrár predstavil svoju vlastnú edíciu designových mís!

Pečte ako profesionál. Misy, ktoré si získali priazeň kuchárov a kuchárok po celom svete, sú teraz v ponuke v limitovanom a jedinečnom farebnom prevedení. V rozhovore nám Josef Maršálek prezradil, prečo sa rozhodol spojiť s predajcom prémiového kuchynského vybavenia Potten & Pannen – Staněk, prečo práve misy Mason Cash a čo by ste v nich mali určite pripraviť. Je to nadýchaný pšenično-žitný chlieb, o ktorého recept sa s nami podelil.

KOLEKCIA IN THE MEADOW

Rozhovor s Jozefom o limitovanej edícii mís Maršálkovo

Aký bol hlavný dôvod, prečo ste sa rozhodli spojiť s Potten & Pannen – Staněk? A prečo práve misy Mason Cash?

Vysvetlení je hneď niekoľko. Som dlhoročným priateľom oboch zakladateľov a spolumajiteľov značky Potten & Pannen – Staněk, Miloša a Pavla Staňekovými. Hlavným dôvodom je ale naozaj vyberané portfólio produktov, ktoré firma ponúka a predáva. Páči sa mi ich prístup a hodnoty, ktoré zastávajú. No, a misy Mason Cash sú mojou skutočnou srdcovou záležitosťou. Piekol som v nich po celom svete a už si ani nedokážem predstaviť prácu bez týchto elegantných a nadčasových pomocníkov.

 

Vyberali ste dlho, akú farbu pre limitované misy vyberiete?

Dlho som sa rozhodovať nemusel, kráľovská modrá bola mojou prvou voľbou. Dalo by sa totiž povedať, že je to taká moja signature farba. Tento konkrétny odtieň používam v komunikácii a prezentácii svojej firmy Maršálkovo s.r.o. Mám s ňou ešte plno zaujímavých plánov a myšlienok. Tá farba je jednoducho výnimočná a naozaj krásna!

Ako často v kuchyni siahate po misách Mason Cash?

Ja ich používam skutočne na všetko! Robili mi spoločnosť pri fotení všetkých mojich kníh a denne sú mojimi pomocníkmi nie len v kuchyni. Pripravujem v nich šaláty, zarábam cestá, alebo napríklad šľahám krémy a náplne. Pomáhajú mi aj pri zaváraní, alebo tiež keď zbieram ovocie a zeleninu zo záhrady. Často nimi obdarúvam aj svojich blízkych, ktorých mám rád a ktorých si vážim. Z môjho pohľadu je to nadčasový kúsok, ktorý sa dedí generáciami a naďalej sa bude. 

 

Je niečo, čím si vás tieto misy skutočne získali?

Jednoznačne! Vďaka svojej váhe sú pri práci pevné a stabilné, nemajú tendenciu utekať pod rukami. Skvelý je tiež ich rozmanitý výber veľkostí, čím sa hodia v podstate do každej domácnosti. Nemôžem tiež opomenúť ich nádherný a naozaj nadčasový funkčný design. Tieto misy skutočne nikdy nevyjdú z módy, práve naopak! Sú vyrobené tradičnou britskou značkou, ktorá je v kulinárskych kruhoch veľmi uznávaná. Verte mi, každý, kto niečo v gastronómii znamenal alebo stále znamená, doma tiež jednu má. V týchto misách sa písal a stále píše kus našej gastronomickej histórie!