Brita   (35)

Informácie pre kategóriu Brita

Praktické použitie, široké portfólio farieb

Filtračný systém nemeckej rodinnej firmy BRITA prešiel od svojho vzniku v roku 1966 celým radom inovácií a výsledok sa blíži k dokonalosti. Jeho základom je mimoriadne účinná vyvážená zmes aktívneho uhlia a živice, uložená vo filtroch BRITA Maxtra a BRITA Classic. Jeden vystačí na mesiac prevádzky alebo na úpravu až 100 litrov vody. Pri vybraných typoch bude za vás životnosť strážiť digitálny displej BRITA Memo.

Systém BRITA Maxtra pracuje s jedinečným štvorstupňovým filtračným modelom. V prvom stupni preteká voda jemným sieťovým filtrom. Následne špeciálny iónový menič zníži obsah vodného kameňa (a tým aj tvrdosť vody) a ťažkých kovov, ako olovo a meď. Súčasne však zachováva žiaduce pevné častice horčíka a vápnika.

V treťom stupni príde na rad aktívne uhlie, znižujúce obsah látok ovplyvňujúcich vôňu a chuť vody – najmä chlóru. A nakoniec vo štvrtej fáze prejde voda posledným jemným filtrom, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie usadeniny.

Čierná filtračná kanvice Brita Elemaris XLFiltračná kanvica Brita Elemaris XL, čierna

Patentované filtračné patróny (filtre)

Pitná voda obsahuje približne sedem stoviek rozpoznateľných netoxických aj toxických látok, z ktorých je zrejme najznámejší chlór so svojím typickým zápachom. Systém BRITA si s nimi dokáže úspešne poradiť, rovnako ako s ťažkými kovmi, a tak znížiť tvrdosť vody.

Tým rastie nielen jej kvalita, ale tiež životnosť kávovarov alebo rýchlovarných kanvíc, ale aj žehličiek – z filtrovanej vody sa v nich totiž nebude usadzovať vodný kameň. Avšak pre organizmus prospešné minerály, ako vápnik alebo horčík, zostávajú zachované. Voda bez nežiaducich látok lepšie chutí sama osebe a zvýrazní chuť aj arómu kávy, čaju a ďalších pripravovaných nápojov.


Filtračné kanvice BRITA si môžete vybrať presne podľa svojich potrieb. Viečka sú konštruované tak, aby ste mohli kanvicu plniť pohodlne priamo z kohútika bez nutnosti ich snímania. Stačí vám na to jedna ruka. Tvar kanvíc BRITA je konštruovaný tak, aby ste ich mohli ľahko uložiť priamo do dvier chladničky. Použité materiály umožňujú bezproblémové použitie v umývačke riadu.
Samozrejmosťou je ponuka rôznych objemov (od litrovej karafy až po 3,5-litrovú kanvicu) a aj pestrá farebná paleta.

Filtačná kanvica Brita Marella, zelená, žltá, bieláFiltračná kanvica Brita Marella, viac farieb

Eko znamená ekonomický aj ekologický

V porovnaní s nákupom balenej vody je používanie filtračného systému BRITA rozhodne lacnejším variantom. Navyše zabudnite na prenášanie ťažkých balíkov PET fliaš a námahu  s tým spojenú. Záleží vám na životnom prostredí? Potom vedzte, že filtre ho ani zďaleka nezaťažia tak ako PET fľaše.


Prečo siahnuť po filtračných systémoch BRITA? 

  • patentovaná vyvážená filtračná zmes aktívneho uhlia a živice
  • zbaví vodu nežiaducich látok a súčasne zachová prospešné minerály
  • zlepšuje kvalitu i chuť vody, a tým aj pripravovaných nápojov a jedál
  • tridsaťdňová záruka možnosti vrátenia tovaru
  • firma Potten & Pannen - Staněk zaistí výmenu použitých filtrov

Bielá filtračná karafa BritaFiltračná karafa Brita, bielá