Ako sa stať majstrom grilovania

05. júla 2022
Ako sa stať majstrom grilovania
Grilovanie sa v slovenských domácnostiach považuje za spoločenskú udalosť rovnako ako napríklad taký koncert. A je to jedno, či chystáte romantickú večeru na grile pre vás dvoch alebo bohatú grilovaciu párty s niekoľkými druhmi mäsa, veľa zeleniny, príloh a omáčok pre rodinu a priateľov. Vždy musíte, rovnako ako orchester pred vystúpením, najprv dôkladne vyladiť všetky svoje nástroje a venovať najviac času príprave. 
Ak túžite po pochvalných ováciách za svoje grilovacie entrée, inšpirujte sa od skutočných majstrov grilovania.

Vylaďte nástroje k dokonalosti

Gril je síce alfou a omegou grilovania, ale rozhodne len s ním si na perfektný výsledok nevystačíte. Pozrite sa, ako vybrať ten pravý gril, ktorý pod vašou taktovkou bude doslova spievať, a nezabudnite aj na inteligentných pomocníkov,  s ktorými vám pôjde grilovanie od ruky.

Predveďte sólo na ostrí noža

Bez ostrého a kvalitného noža si s porciovaním mäsa jednoducho neporadíte. Tupý nôž je najľahšia cesta, ako zničiť aj to najlepšie argentínske hovädzie, a navyše sa pri krájaní porezať. Na prípravu grilovania máme svojich nabrúsených favoritov. 

Nechajte zaznieť všetky tóny chutí

Správne ochutiť nielen mäso, ale aj omáčky a šaláty, je pri grilovaní polovica úspechu. Nechajte pozvoľna plynúť svoju kreativitu a nebojte sa vyskúšať rôzne kombinácie korenín, byliniek aj kvalitných olejov.

Rozohrajte grilovaciu symfóniu

Postrážiť si správnu teplotu grilu, dosiahnuť požadované prepečenie mäsa a zároveň uchovať chrumkavú kôrku, to všetko sú asi najnáročnejšie úlohy, ktorých sa ako sólista pri grile musíte zhostiť. Vyžadujú určité skúsenosti, ktoré ale môžete ľahko nahradiť šikovným pomocníkom.  

Naservírujte Grand finále

Ak chcete povýšiť grilovanie na umenie, zabudnite na papierové tácky alebo plastové taniere. Strávili ste veľa času nákupom surovín, ich prípravou aj samotným grilovaním, preto doprajte svojim hosťom zážitok aj pri servírovaní. Na servírovanie vyberte porcelán alebo keramiku, ktoré budú perfektne ladiť so štýlom vašej grilovacej párty alebo miesta, kde grilujete.

SÚVISIACE A ODPORÚČANÉ PRODUKTY