Grilovací špeciál alebo ako vybrať pomôcky na grilovanie

04. augusta 2022
Grilovací špeciál alebo ako vybrať pomôcky na grilovanie
Leto a grilovanie, to sa k sebe dokonale hodí. Pokiaľ to aj vy chcete rozpáliť ako sám Šéf, ste v správnych rukách. S grilmi a pomôckami z našej ponuky budete totiž hviezdy každej grilovačky.
 
Grilovací špeciál alebo ako vybrať pomôcky na grilovanie

Oheň je základ teplej kuchyne a na grile tak pripravíte skoro všetko, na čo si spomeniete. Aby sa však práve váš gril premenil na malú záhradnú kuchyňu a obyčajné opekanie mäsa ste povýšili na kulinárske hody, potrebujete okrem kvalitných surovín predovšetkým dobrý gril a slušné náčinie. Budete potrebovať ešte, samozrejme, aj pár doplnkov, ktoré v detailoch dotvoria atmosféru pohody a neobyčajných chutí. Aj ten najšťavnatejší steak z  argentínskej sviečkovej totiž stratí svoj sexappeal, keď ho budete ťahať holou rukou priamo z ohňa.

Grilom to všetko začína

„Je jedno, či je gril na drevo, alebo plyn. Záleží na tom, ako ho obsluhujete“, hovorí český grilovací guru Zdeněk Pohlreich. Potrebujete mať dokonalú kontrolu nad teplotou a časom prípravy svojich jedál, rovnako ako napríklad nad prístupom vzduchu, a to s liatinovým kotlíkom zo supermarketu dokážete len veľmi ťažko. V Potten & Pannen – Staněk sme pre vás pripravili výber záhradných grilov od renomovaných spoločností Weber a Rösle. A nemusíte na nich práve finančne vykrvácať. Napríklad základný model Kettle od Weberu za necelých 200 Eur ponúka všetko, čo budete potrebovať. Ale ak sú vaše nároky najvyššie a neznesiete kompromisy, máme riešenie aj pre vás. Volá sa Performer Deluxe Gourmet.

Grilovacie pomôcky alebo Obracajte, krájajte a podávajte


Aby ste si svoju záhradnú párty užili naplno a bezpečne, zašli sme pre tie najdokonalejšie pomôcky do Nemecka, k majstrom od Röslea samozrejme tiež do USA, kolísky barbecue, do firmy Weber. Začať odporúčame štartovacou grilovacou sadou, v ktorej nájdete nielen grilovací základgrilovacie kliešte, obracačku a vidličku na mäso, ale tiež 4 steakové nože, 2 kuchárske nože – santoku a na zeleninu a 2 sklenené dózy na marinovanie. Pokiaľ vám bude táto kombinácia málo, môžete ju doplniť napríklad o špeciálnu pinzetu alebo silikónový štetec, ktorý znesie aj ten najprudší žiar alebo grilovacie rukavice, či už kožené alebo zo žiaru odolnej tkaniny.

Nezaobídete sa ani bez kvalitných nožov. Inšpiráciu nájdete napríklad v Pohlreich Selection. Sám Šéf pre vás vybral blok s nožmi Zwilling Professional „S“. Doplniť ich môžete aj vidličkou, ostrejšou a odolnejšou, než si dokážete predstaviť.

Správna teplota je alfou a omegou úspechu

Presné prepečenie steaku je základ úspechu a kvalitný teplomer na mäso je v tomto ohľade nenahraditeľným pomocníkom. Pokiaľ si nie ste istí, ako na ktorý druh mäsa, vyrieši to za vás grilovacia novinka firmy Weber – Connect Smart Grilling HUB, ktorá je kompatibilná so všetkými grilmi. Malé riadiace centrum je sondami, ktoré sú jeho súčasťou, prepojené s grilom a grilovaným jedlom a všetky informácie o práve dosiahnutej teplote posiela do vášho inteligentného mobilu, samozrejme aj so zdieľaním, ako je na tom vaše grilované jedlo a kedy bude hotové.


Aj váš gril si zaslúži prvotriednu starostlivosť

Tá začína zapálením dreveného uhlia, pokračuje čistením a odstránením pripečených kúskov a končiť môže napríklad správnym uskladnením a zakrytím

Dochutením k dokonalosti

Ani to najlepšie mäso nevynikne, ak ho posypete rozdrveným čiernym korením z vrecúška. Zdeněk Polhreich nás naučil nerobiť kompromisy a používať tie  najlepšie ingrediencie. A tak sa neváhame rozhliadnuť po polovici sveta, aby sme vám ponúkli to najlepšie. Neveríte? 

Začneme korením …

Pozrite sa napríklad na mlynčeky na čierné korenie  od francúzskeho Peugeotu. Dokonalý mechanizmus je samozrejmosťou, ale vy si môžete vybrať z mnohých exkluzívnych druhov čierneho korenia. Chceli by ste čierny Kampot z Kambodže so sladkými kvetinovými tónmi? Alebo madagaskarský biely Sikara s jemnou mentolovou príchuťou? A čo tak napríklad čierny 
Voatsiperifery s nádychom citrusov, ovocia a kvetín? Vybrať si u nás môžete aj z niekoľkých výnimočných druhov solí.
Mlynčeky na korenie ešte nikdy neboli také zvodné.

… a nezabudnime na extra virgin olivový olej …

Ten sme pre vás priviezli priamo zo slnkom zaliatej Andalúzie . V BIO extra panenskom olivovom oleji Rincón de la Subbética vás očarí výrazná vôňa po zelenom ovocí, s ľahučkým náznakom tymiánu, mäty a rajského jablka a sviežou orechovou chuťou s pikantne horkým dozvukom, typickým pre olivový olej najvyššej kvality.

Podčiarknuté, zrátané – v Potten & Pannen – Staněk sme pri zostavovaní grilovacej kolekcie mysleli na všetko. Napokon, presvedčte sa sami.

Bio Extra Virgin olivový olej Rincón de la Subbética v Potten & Pannen-Staněk

PRE VŠETKÝCH, KTORÍ RADI GRILUJÚ

PRE VŠETKÝCH, KTORÍ RADI GRILUJÚ

SÚVISIACE A ODPORÚČANÉ PRODUKTY