Dekorácia s umeleckým presahom

30. apríla 2024
Dekorácia s umeleckým presahom
Oslava krásy a kvality tradičného porcelánu. Aj tohto roku, po úspechu farebných a snehovo bielych mini váz vychádzajúcich z výročnej limitovanej kolekcie designových dekorácií Sixty & Twelve, prichádza ikonická značka Rosenthal s radou 12 malých vázičiek, ktoré sú opäť inšpirované umeleckými dielami slávnych výtvarníkov a svetových architektov. 

Unikátnosť jednotlivých tvarov a nadčasovosť farebných kombinácií oslní nejedného milovníka elegancie a vycibreného vkusu. Váza pripomínajúca rozbúrené nebo či dekorácie v odtieni farby roka. Ktorá zaujme vašu pozornosť najviac?


 
Dekorácia s umeleckým presahom

Po vzore skutočného umenia

Čo kus to umelecké dielo. Miniatúry výnimočných bytových dekorácií s praktickým presahom sú verné kópie designových váz z kolekcie Sixty & Twelve, ktoré boli navrhnuté a vytvorené uznávanými umelcami. Ide o súhru kvalitného spracovania nemeckej tradičnej porcelánky a fascinujúcich originálnych tvarov, ktoré sa bez zveličenia stanú dominantou každého interiéru. Značka Rosenthal sa pre tento rok rozhodla predstaviť celkom 12 rozmanitých tvarov vo veľkosti 8-10 cm. 

Fascinujúca hra farieb a unikátnych odtieňov

Farby sú mocným nástrojom, ktorý dokáže veľmi jednoducho a rýchlo zmeniť pocit z celej miestnosti. Kolekcia malých vázičiek Rosenthal žiari nielen výraznými farbami, ktoré interiér oživí, ale tiež zemitými a jemnými odtieňmi, ktorých cieľom je nenásilné dotvorenie ucelenej atmosféry minimalistickej izby. Jedinečnosť farebných kombinácií je navyše zvýraznená špeciálnym na prvý pohľad neglazúrovaným povrchom porcelánu, ktorý o to viac zdôrazňuje sýtosť a plnosť jednotlivých odtieňov.

Jednou z vybraných farieb, ktorá zdobí povrch dekorácií nevšedných tvarov, je aj Peach Fuzz. Ovocný broskyňový odtieň je aktuálnou farbou roka, ktorá kraľuje trendom nielen bytového designu. Jemným oranžovým tónom s magentovým nádychom sa tešia mini vázy Florinda, ktorá svojim tvarom evokuje slávny umelecký smer pop art, a Node, ktorej design je inšpirovaný optickým uzlom výtvarníka Martina Hirtha. Nezameniteľná korálová farba v kombinácií s hravými siluetami prirodzene rozbije nudné prostredie a jednoducho mu dodá nevídaný šmrnc. 

Farebná paleta však ponúka aj odtiene tmavo tyrkysové, blankytné modré či pieskovo-hnedé. Či už ide o priestor nasledujúci pravidlá škandinávskeho minimalizmu, či osobitého vintage štýlu, mini vázam Rosenthal to pristane skutočne všade!


Váza či výtvarné dielo?

Napriek tomu, že ide o dekorácie určené na praktické využitie, ich precízne výtvarné spracovanie si zaslúži vyniknúť samé o sebe Zmyslom jednotlivých miniatúr je vniesť umeleckého ducha do každého interiéru a dodať priestoru vytúženú osobitosť a originalitu. Mini vázy dokonale zvýrazňujú aktuálne trendy bytového designu, ktoré sú založené na jedinečnosti, pestrosti a rôznorodosti farieb, kontúr alebo štruktúr.  

Pivonková sezóna práve začína, preto svoju umeleckú miniatúru obohaťte napríklad týmito kvetmi. Pivonka je totiž kvetinou priateľstva a sľubuje hojnosť všetkého krásneho, čo život ponúka. A tým je  nepochybne aj jedinečná váza Rosenthal

Zberateľskú edíciu Sixty & Twelve v klasickej veľkosti, ktorou sú malé dekorácie inšpirované, exkluzívne zakúpite v predajniach Újezd a Atelier Potten & Pannen – Staněk.

Mini vázy  sú dokonalé aj samotné, ich krásu samozrejme zvýraznia kvetiny jemných aj výrazných farieb.