Máte chuť na zmenu? Už je čas ...

27. júna 2022
Máte chuť na zmenu? Už je čas ...
Udržateľnosť je trendy, šetriť jedlom je cool a byť smart je in. Dovoľte, aby sme vám predstavili horúcu novinku firmy Zwilling, so všetkými jej výhodami. 
Máte chuť na zmenu? Už je čas ...

Koniec nepríjemných prekvapení

Premyslený smart koncept na domáce vákuovanie Zwilling Fresh & Safe, novinka na trhu, ktorú máme tu česť vám predstaviť, umožňuje jedlo v nezmenenej kvalite uchovať až 5x dlhšie oproti bežnému skladovaniu, a to uzatvorením do vzuchotesnej krabičky, pričom vytvorenie vákua vám zaberie vďaka dobíjacej elektrickej vákuovacej pumpe len pár sekúnd.

Môžete tak zabudnúť na nemilé prekvapenie, keď si v práci otvoríte krabičku a v nej nájdete "unavený" zeleninový šalát, ktorý bol včera predsa taký vynikajúci. Už sa vám nestane, že grilované kuracie stehienka, ktoré sa vám tak podarili na víkendovej oslave, len ich bolo veľa, vyberiete po týždni z mrazničky nechutne vyschnuté, skrátka spálené mrazom. Neexistuje smutnejší pohľad, než pohľad na poloprázdnu fľašu vína, ktoré pre týždňom bolo skvelé, ale teraz je jeho iskra preč. Vďaka Zwilling patentovanému vákuovému uzáveru a vákuovačke sa už nebudete musieť báť sami si takú fľašu otvoriť, aj keď viete, že ju sami nevypijete.

Fresh & Safe – inteligentný koncept vákuovania a skladovania potravín

Nadčasový dizajn, prémiové materiály a dokonalá technológia. Žiadne drôty, jednoduchá obsluha. Dobíjacia elektrická vákuovacia pumpa váží len 300 g a ovláda sa jediným tlačidlom. Sama spozná, kedy sa má vypnúť. Sklenené vákuovacie boxy ideálne do chladničky, opakovane použiteľné vákuovacie sáčky perfektné do mrazničky alebo na varenie sous-vide, plastové boxy na obedy a desiate do práce či na výlety. To sú základné charakteristické znaky tejto modernej rady na vákuovanie potravín. V čom je však novinka firmy Zwilling tak unikátna oproti ostatným vákuovacím systémom? Predovšetkým v sebe spája výhody domáceho vákuovania s inteligentnými technológiami. Poteší ako gazdinky, tak geekov.

Inteligentná aplikácia a QR kódy

Vďaka inteligentnej aplikácii Zwilling Culinary World, dostupnej zadarmo pre iOs i Android (zatiaľ len v angličtine) a QR kódu na každej vákuovacej dóze a sáčku na vákuovanie budete mať vo svojom inteligentnom mobile perfektný prehľad, aké potraviny máte v chladničke a v mrazničke. Aplikácia vás upozorní tiež na blížiaci sa dátum spotreby, pomôže s plánovaním nákupného zoznamu či odporúči recept, ktorý z uskladnených potravín môžete pripraviť.

Čo je to vákuum? A k čomu je vákuovanie vlastne dobré?

Stručne povedané, vákuum je priestor bez prístupu vzduchu a teda kyslíka. A čo z toho vyplýva? Okrem iného napríklad aj to, že uchovávanie potravín vo vákuu značne spomalí ich proces starnutia, teda nehrozí napadnutie rôznymi mikroorganizmami, pretože tie k svojmu prežitiu potrebujú kyslík. Jedlo týmto spôsobom uskladnené tak skrátka zostane dlhšie čerstvé, zachová si aj svou pôvodnú chuť a vôňu. Pochopiteľne aj tu hraje svoju úlohu čas a neznamená to, že si uchováte vákuované jedlo na veky, to by potom bolo veľmi jednoduché být stále mlád, ako spieval klasik Karel Gott. Inteligentná aplikácia Zwilling Cullinary World vás sama upozorní, keď sa už bude blížiť dátum spotreby. 

Úspora času, krabičková domáca strava, rýchle marinovanie aj sous-vide varenie

Nový koncept inteligentného domáceho vákuovania a skladovania potravín Zwilling Fresh & Safe počíta nielen s úsporou potravín – už žiadne zvyšky s láskou pripraveného jedla, ktoré putujú do koša! Ponúka tiež úsporu vášho času. Vďaka použitiu vákuovania môžete navariť naraz na niekoľko dní dopredu a ušetrený čas tak môžete stráviť so svojimi blízkymi alebo sa venovať koníčkom. A nielen to. Zavakuované jedlo v sklenených krabičkách môžete po jeho otvorení tiež rovno, bez toho aby ste ho niekam prekladali, samozrejme po odobratí viečka, zapekať do 180 °C v klasickej rúre. Jedlá zavaukované v plastových boxoch možno skladovať v mrazničke a bez problémov z rozmrazovať v mikrovlnnej rúre. Marinovanie mäsa, napríklad na zimné grilovanie, vďaka vákuovacím sáčkom skrátite len na 30 minút. Nenájdete lepších pomocníkov než tieto skutočne vodotesné, opakovateľne použiteľné, plastové vákuovacie sáčky, pokiaľ sa chcete ponoriť do tajov varenia technikou sous-vide.

Presvedčte sa sami

Skepticky môžete na začiatku namietať, že najrôznejšie vákuovačky, sáčky, dózy a fólie už tu dávno sú a za priaznivejšie ceny. Po bližšom preskúmaní tejto novinky firmy Zwilling nám však isto dáte za pravdu, že vám Potten & Pannen-Staněk opäť prináša úplne nový trend, tentokrát v skladovaní jedla, či už na ďalšiu konzumáciu doma za pár týždňov, či už v práci, v škole alebo na výlete. Koncept Fresh & Safe je jednoduchý, ekologický, zodpovedný, skrátka proste geniálny. Presvedčte sa napokon sami.

Súvisiace a odporúčané produkty