Trendy novinky od Villeroy & Boch pre rok 2023

13. marca
Trendy novinky od Villeroy & Boch pre rok 2023
Nadčasová elegancia, inovatívny dizajn a výnimočná kvalita. Tak by sa dala popísať prémiová značka Villeroy & Boch, ktorá tento rok oslavuje svoje 275. výročie. Pri tejto príležitosti si pripravila hneď niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré stoja za pozretie.

Keď sa povie Villeroy & Boch, väčšine z nás sa vybaví prémiový porcelán, luxusný krištáľ aj slávnostné vianočné kolekcie. Nemecká spoločnosť pritom nadväzuje na odkaz Pierra - Josepha Bocha starý 275 rokov. Aj vďaka tomu aktuálne spája svoje tradície so súčasnými trendmi a prichádza na trh s niekoľkými zásadnými novinkami pre rok 2023, s ktorými sa v priebehu roka stretnete v našej predajni a e-shope.
 

Kolekcia k výročiu Jubilee 275

Najväčšie prekvapenie medzi novinkami 2023 predstavuje výnimočný stohovateľný servis v tvare gule La Boule, ktorý ocenia predovšetkým všetci zberatelia a nadšenci umenia. La Boule je sama o sebe živým kusom histórie - a zároveň ukážkovým príkladom toho, ako je možné ikonu dizajnu 20. storočia interpretovať pre súčasné využitie.

Pôvodný model, známy pod názvom "The Ball", navrhla v roku 1971 dizajnérka Helen von Boch. Išlo vtedy o 24 kusov riadu, ktoré bolo možné vrstviť do dokonalého tvaru gule. Členka ôsmej generácie porcelánového impéria Villeroy & Boch za svoj nápad dostala v roku 1972 prestížnu cenu IF Product Design Award, pôvodná La Boule sa stala tiež súčasťou zbierok newyorskej galérie moderného umenia MoMA a Musee des Arts Decoratif v Paríži.

Súčasné modely stohovateľnej kolekcie sú upravené tak, aby vyhovovali potrebám moderných domácností, napriek tomu ale nestratili nič zo svojho osobitého charakteru a jedinečného designu. V jubilejnom roku preto značka uviedla na trh prevratnú novinku - La Boule Paradiso v limitovanej edícii, ktorá kombinuje historické dekory ryté do medi s japonskými motívmi v grafickom spracovaní, modrou farbou typickou pre značku aj kontrastnými oranžovými prvkami. Servis vhodný pre dve osoby sa skladá z dvoch univerzálnych tanierov, dvoch väčších a dvoch menších misiek a servírovacieho taniera. Jubilejná kolekcia Paradiso je doplnená o Birthday cake, ktorý je možné v zloženej podobe použiť ako svietnik, v rozloženej sú to misky v dvoch veľkostiach, svietnik a servírovací tanier.

Štýlový večierok s retro pohármi Boston

Spojenie rôznych kontrastných farieb, ako je tomu v prípade nového trendu kitchy kitchens, sa dostáva aj do aktuálnej kolekcie Boston. Krištáľové poháre Boston sú vyrobené v nových odtieňoch – ⁠ marhuľovej a levanduľovej. Unikátny fazetový design dodáva pohárom hravý retro vzhľad. Vďaka tomu sú ideálne nielen do modernej kuchyne, ale aj do vintage domácností. A to ako pri každodennom, tak aj pri sviatočnom stolovaní.

Farebné poháre Boston sú navyše skvele kombinovateľné s ďalšími kolekciami, ako je Petite Fleur alebo NewMoon. V ponuke nájdete poháre na biele a červené víno, poháre na šampanské, poháre na vodu nízke aj vysoké, poháre na koktaily.

Marhuľa alebo levanduľa?

Boston Villeroy & Boch okuliare marhuľovej farby
Boston Villeroy & Boch okuliare levanduľovej farby

Mladistvosť skrytá vo farebných pohároch Like

To, že farby sú dominantným prvkom roku 2023, ukazuje aj nová kolekcia pohárov Like. Tie hrajú hneď niekoľkými novými odtieňmi, medzi ktoré patrí napríklad hroznová, šalviová, marhuľová alebo levanduľová. Surrealistické tóny inšpirované prírodou sa potom premietajú aj do unikátnych variácií a vytvárajú moderný a minimalistický dizajn.

Štyri typy pohárov sú univerzálne pre akýkoľvek váš obľúbený nápoj. Vybrať si tak môžete poháre na víno, poháre na whisky, poháre na šampanské a vysoké poháre na vodu či longdrink. Vhodné sú nielen na každodenné použitie, ale aj pri výnimočných udalostiach, či už je to rodinná oslava, grilovanie alebo piknik na záhrade. Pretože je k dispozícii hneď niekoľko farieb, každý si spozná svoj vlastný pohárik.

Za zvuku šumiaceho mora s kolekciou Perlemore

Horúce slnko, piesok medzi prstami a jemné šumenie mora. Nová kolekcia premium porcelánu Perlemore evokuje krásny letný deň pri mori. Jej súčasťou je aj dekoratívny svietnik v tvare mušle v jemných pastelových tónoch a splývavej glazúre. Výnimočná interiérová dekorácia pripomínajúca letnú dovolenku pri mori naplní váš domov spomienkami na piesočnú pláž zaliatu slnkom. Trendy doplnok do domácnosti bude vyzerať krásne ako na prestretom stole, tak na rímse alebo poličke.

Svícen Villeroy & Boch Perlemore
Perlemore Villeroy & Boch Kolekcia
Perlemore Villeroy & Boch Kolekcia

Kolekcia Crafted inšpirovaná prírodou

Trend organicky tvarovaného riadu, ktorý našiel svoje uplatnenie napríklad v japandi dizajne alebo v škandinávskom štýle, má svoje miesto aj v novej kolekcii Crafted. Tá svojim vzhľadom síce pripomína keramiku, je však vyrobená z prémiového porcelánu. Vďaka špeciálnej reaktívnej glazúre má každý kus riadu kolekcie Crafted jedinečný vzhľad a stáva sa tak malým a unikátnym majstrovským dielom.

Taniere, misky, šálky alebo hrnčeky Crafted majú nadčasové oblé tvary, vďaka ktorým pôsobia kolekcie čisto a minimalisticky. Nájdete ju v niekoľkých farbách, ktoré môžete používať samostatne, prípadne ich kombinovať medzi sebou a vytvoriť tak jedinečné spojenie farieb a tvarov v štýle mix & match. Kvalitný materiál umožňuje každodenné používanie v umývačke riadu alebo v mikrovlnke.

crafted like Villeroy & Boch

Nový odtieň beige v rámci NewMoon kolekcie

Zatiaľ čo v minulých rokoch dominovali na trhu chladné odtiene spojené s minimalizmom, teraz sa dizajnéri zamerali na teplé tóny, ktoré priestor zútulňujú a dodávajú mu príjemnú atmosféru. Žiarivo bielu kolekciu NewMoon preto v roku 2023 doplní nový odtieň béžovej v matnom prevedení. Jedálenské taniere v dvoch veľkostiach, dezertné taniere, tanier na chlieb, hlboké misky alebo taniere na servírovanie tak kúpite aj v novej farbe beige, ktorá skvele pracuje s ostatným riadom v bielej farbe.

Kolekcia NewMoon vychádza z magického tvaru polmesiaca. Aj preto tu hlavnú rolu hrajú asymetrické línie doplnené o lesklý povrch, ktoré nájdete aj na ďalších doplnkoch, ako sú poháre so skosenou hranou NewMoon a nerezové príbory vo futuristickom dizajne.

Villeroy & Boch NewMoon béžová
Villeroy & Boch NewMoon beige

Vianočná kolekcia Winter Glow v škandinávskom štýle

Milovníkov škandinávskeho hygge okúzli nová vianočná kolekcia porcelánu Winter Glow, ktorá oproti inak ozdobným sviatočným sériám z dielne Villeroy & Boch, vsádza na moderný vzhľad v štýle keramiky a elegantnej línie, typickej pre severský minimalizmus. Za povšimnutie potom stoja prepracované detaily a kvalitná glazúra, ktorá dodáva riadu jedinečný lesk a zlaté hviezdičky pripomínajúce trblietavé vločky snehu.

Winter Glow Villeroy & Boch
Winter Glow Villeroy & Boch
Winter Glow Villeroy & Boch

VIAC INŠPIRÁCIE OD VILLEROY & BOCH

VIAC INŠPIRÁCIE OD VILLEROY & BOCH