V záplave jarných kvetov

09. marca
V záplave jarných kvetov
Príroda je pre človeka večný zdroj inšpirácie. Jej krásu sa pokúšali preniesť na plátno maliari, básnici o nej dokonca písali slávnostné verše. Vhodne zvolená kvetinová výzdoba ale dokáže tiež vdýchnuť domovu pozitívnu energiu a dotvára jeho celkovú atmosféru. A nie je potrebné obmedzovať sa len na živé kúsky! 

Jarná kolekcia Nora Spring Vibes z dielne nemeckej porcelánky Rosenthal Hutschenreuther je inšpirovaná motívmi lúčnych kvetov a poletujúcich motýľov. Na šálkach, hrnčekoch a tanierikoch nájdete obrázky ďateliny, iskerníka, nezábudiek i nevädze v jemných akvarelových odtieňoch. Zostavte si tak vlastnú rozkvitnutú lúku v mnohých farebných kombináciách, s ktorými sa môžete tešiť na skorý príchod jari. Riad je vhodný do umývačky riadu aj mikrovlnnej rúry.

Rosenthal, Nora spring
Rosenthal, Nora spring

Zberateľská kolekcia Rosenthal

Známy výrobca porcelánu Rosenthal vytvoril najnovšiu zberateľskú kolekciu porcelánových dekorácií s názvom Veľká noc 2023. Sada troch malých porcelánových kraslíc so žartovnými veľkonočnými motívmi zvieracích mláďatiek, ako je húsatko, jahniatko alebo teliatko, zobrazujú idylku vidieckeho života na farme.  

Rosenthal Hutschenreuther, závesné vajíčko a srdiečko, 3,4 cm
Rosenthal, sada veľkonočného vajíčka závesná Farm life, 3 ks

Súčasťou zberateľskej kolekcie Veľká noc 2023 od svetovej porcelánky Rosenthal Hutschenreuther sú závesné dekorácie mini srdiečok (výška 4,5 cm) a mini vajíčok (Ø 3,4 cm), na ktorých nájdete niekoľko vzájomne previazaných motívov lúčnych kvetov a mláďatiek. Vďaka pestrofarebným stuhám môžete ozdoby ľubovoľne zavesiť na stonky bahniatok či záclony, prípadne položiť na parapet. V zberateľskej edícii navyše opäť nechýba ani maľovaný porcelánový zvonček. 

Ozdobte si veľkonočné vetvičky

Villeroy & Boch, jarná kolekcia Spring Awakening

Jarná kolekcia Spring Awakening od nemeckej porcelánky Villeroy & Boch je typická pre svoje oblé tvary. Okrem nich však zaujme tiež výrazným kvetinovým dekorom v teplých farbách, ktoré sú doplnené o ďalšie typicky veľkonočné motívy. Vďaka kvalitnej glazúre je riad vhodný do umývačky riadu aj mikrovlnnej rúry. 

Villeroy & Boch, Spring Awakening
Villeroy & Boch, Spring Awakening
Villeroy & Boch, Spring Awakening

Villeroy & Boch, jarná kolekcia Colourful Spring

Nemecká porcelánka Villeroy & Boch navrhla jarnú kolekciu Colourful Spring, ktorá je vyrobená v bielom prevedení, doplnená o jemné jarné motívy snežienok a poletujúcich farebných motýľov. Kvalitná glazúra umožňuje každodenné umývanie v umývačke riadu aj používanie v mikrovlnnej rúre