Bottle Up: Podporujeme upcyklačný projekt a pomáhame vybaviť zázemie pre malých pacientov

23. mája 2024
Bottle Up: Podporujeme upcyklačný projekt a pomáhame vybaviť zázemie pre malých pacientov
Zapojte sa do nového upcyklačného projektu Bottle Up.

Kúpou originálnych pohárov pomôžeme vybaviť zázemie pre malých pacientov a rodičov na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie v Košiciach a občianske združenie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici.
 
Bottle Up: Podporujeme upcyklačný projekt a pomáhame vybaviť zázemie pre malých pacientov

Výhradne v kamenných predajniach Potten & Pannen - Staněk, ktoré nájdete v OC Central a N!DO v Bratislave, sme rozšírili sortiment svetových prémiových kuchynských značiek o upcyklované poháre z jantárového skla, ktoré sú nielen krásne ale aj odolné voči horúcim nápojom.  

Princíp podpory je v kúpe dvoch pohárov za 16 eur. Jeden zostáva vám, druhý putuje občianskym združeniam Spoločnosť detskej onkológie v Košiciach a Svetielko nádeje v Banskej Bystrici. 

„Spojenie Potten & Pannen – Staněk a Bottle Up prišlo prirodzene. Kvalitné poháre patria do nášho sortimentu a filozofiu udržateľnosti razia aj značky z nášho portfólia ako BRITA, André Jardin či pestrý sortiment na vákuovanie, ktorý je v ponuke Potten & Pannen – Staněk už niekoľko rokov. Zároveň jednou zo zakladateliek je Oli Džupinková, ktorú môžete poznať ako lektorku rusínskej kuchyne v našej Gourmet academy.„ hovori Miloš Staněk.

 Upcyklačný projekt Bottle Up zakladateliek Márie Juríkovej a Oli Džupinkovej spočíva v zrezávaní sklenených fliaš zo šampónov na poháre a vázy. „Každý z nás si môže vybrať, či použije v priebehu roka päť plastových fliaš šampónu, alebo jeden šampón v sklenej fľaši, z ktorej môže byť ešte pohár na vodu,“ približuje zrod nápadu Mária Juríková, majiteľka kaderníckeho salóna a distribútorka ekologickej vlasovej kozmetiky. „Sklo môžeme recyklovať, ale vieme ho aj upcyklovať. Týmto spôsobom má však fľaša ďalšie využitie,“ dopĺňa Oli Džupinková ideu projektu. 


 „Veľmi sa tešíme, že po minuloročnej spolupráci s Deťom s rakovinou n.o., kde sme darovali prvé poháre a vázy, pokračujeme. Rozhodli sme sa ísť možno ťažšou cestou, ale sme rady, že je o naše poháre záujem,“ hovorí Oli Džupinková.  


Poháre je možné kúpiť výhradne v našich bratislavských predajniach do konca októbra 2024 alebo do vypredania.