Nová predajňa v srdci Prahy: Atelier Potten & Pannen - Staněk

04. apríla
Nová predajňa v srdci Prahy: Atelier Potten & Pannen - Staněk

Po 30 rokoch pôsobenia na trhu sme otvorili unikátny obchod s názvom Atelier Potten & Pannen - Staněk, ktorý nájdete na Senovážnom námestí v budove päťhviezdičkového hotela Andaz Prague. 

Na jeho vzniku sa podieľali tí najlepší z odboru, ako je architektonické štúdio Vrtiška & Žák alebo dizajnové štúdio Lexová & Smetana. Slovo tu dostala nielen česká lokálna umelecká scéna, ale aj oceňovaní zahraniční umelci. 

Prijmite pozvanie na prehliadku našej novej predajne, v ktorej nájdete to najexkluzívnejšie vybavenie do kuchyne a jedálne z celého sveta. 

Dvojposchodový Atelier ponúka zákazníkom na veľkorysom priestore s rozlohou 330 metrov štvorcových tie najlepšie designové kúsky na varenie, stolovanie a dekoráciu od svetových značiek ako sú Lalique, Christofle, Villeroy & Boch či najrozsiahlejšiu ponuku Rosenthal Versace. Nájdete tu ale tiež dobre známe bestsellery z nášho portfólia ako jručne vyrábaný riad Mauviel, ikonické spotrebiče Smeg alebo nože Zwilling. 

Rosenthal Christofle
Atelier Potten & Pannen - Staněk
Rosenthal Versace

Interiér plný umeleckých diel

Atelier Potten & Pannen – Staněk otvárame k nášmu 30. výročiu a nájdete v ňom exkluzívnu ponuku toho najlepšieho vybavenia do kuchyne a jedálne. Jeho interiér navrhli renomovaní českí designéri Roman Vrtiška a Vladimír Žák. Ti nám pomohli vytvoriť ideálny priestor, v ktorom vám budeme rozprávať príbeh o varení a stolovaní. Keď sme totiž s designérmi uvažovali na tým, čo nás charakterizuje, jednohlasne sme sa zhodli na tom, že ide práve o vôňu a chuť. 

Predajňa s úplne ojedinelým konceptom a na prvý pohľad upúta svojím umeleckým spracovaním. Dominantou  je pätnásťmetrový masívny mosadzný stôl – symbolizujúci bohaté hodovanie z toho najdokonalejšieho riadu, ktoré si dokážeme predstaviť. Týmto na mieru vyrobeným artefaktom prestupujú dlhé medené tyče, ktoré majú evokovať prelínajúcu sa vôňu, ktorá sa vždy spája so skvelým jedlom a vzniká kde inde, než v kuchyni. Tá sa pomyselne nachádza o poschodie nižšie a jej dominantou je umelecká skulptúra tvorená riadom michelinských kuchárov značky MauvielTie sú zavesené na strope vo vlnách a pôsobia tak, ako keby celý priestor tancoval.


Pri schádzaní poschodia zaujme tiež netradičný schodišťový luster Liana vyrobený designovou spoločnosťou Lasvit z laboratorného skla a kovového opletu, ktorý navrhol Maxim Velčovský. Cena za tento originálny designérsky skvost sa pohybuje v hodnote dvoch miliónov českých korún.

Atelier Potten & Pannen - Staněk
Atelier Potten & Pannen - Staněk
Atelier Potten & Pannen - Staněk

Český design

Ako rýdzo česká značka sme spojili sily so známymi lokálnymi dizajnérmi a návrhármi. Okrem diel medzinárodne uznávaného umelca Maxima Velčovského, ktorý sa zároveň stal kurátorom výberu českého designu, sa tu nachádza rozsiahla prezentácia skla a umeleckých artefaktov značky Lasvit, ďalej vázy, jedálenské súpravy alebo fľaše galérie Křehký, ručne vyrábané a maľované hračky vychádzajúce z tradičného remesla od Václava Špálu, designéra Ladislava Sutnara či maliara Jožka Baruchy. Zaujme aj kubistická tvorba Pavla Janáka alebo sklenené diela od svetového architekta Jana Kaplického. Vynechať nemôžeme ani aktuálnych víťazov prestížneho ocenenia Czech Grand Design 2022 Terezie Lexová a Štěpán Smetanu, ktorí stvárnili už zmieňovanú umeleckú skulptúru na spodnom poschodí predajne, originálne spracovaný nápis Atelier a tiež vonkajšie výklady. 

LASVIT nádoba na šampanské Kaplický
Špála drevené hračky

Adresa v samotnom srdci Starého Mesta

Atelier Potten & Pannen– Staněk nájdete na prízemí budovy luxusného hotela európskeho reťazca Andaz v centre Prahy na Senovážnom námestíktorý zastrešuje americká sieť Hyatt. Hotel dokončila v minulom roku spoločnosť UBM Development Czechia a v prevádzke je už viac ako rok. Vznikol citlivou rekonštrukciou pamiatkovej chránenej historickej budovy bývalého Cukrovarníckeho paláca a UBM Development Czechia za ňu získala množstvo českých aj zahraničných ocenení (napríklad cenu „Best of Realty – Najlepší z realít 2022“ v kategórii hotelov). 

Galéria