Pripíjame na lásku!

30. januára 2024
Pripíjame na lásku!
Sviatok všetkých zamilovaných – Valentín – sa pomaly a iste blíži. Urobte svojej drahej polovičke radosť a prekvapte ju v tento výnimočný deň romantickou večerou, ktorej bude dominovať krásne prestretá slávnostná tabuľa. Večer zahájte tradičným prípitkom v podobe luxusného prosecca, delikátneho vína či pohárom obľúbeného miešaného nápoja. To všetko za sprievodu prémiových spoločníkov.
Pripíjame na lásku!

Ako na správne prestretý stôl?

Aj prestretá tabuľa má svoje základné pravidlá, ktorých dodržanie urobí váš večer výnimočnou udalosťou. Poďme sa pozrieť, ako dosiahnuť elegantný a zároveň riadne prestretý stôl, ktorý dovedie váš spoločný okamih k úplnej dokonalosti.

Taniere

Základným tanierom je tzv. klubový tanier. Ten sa nachádza v strede prestierania a pokladajú sa naň taniere nasledujúcich chodov – na hlavný chod, polievku alebo šalát.

Príbory

Čo sa týka príborov, platia dve základné pravidlá:

1. Príbor, ktorý sa používa pravou rukou, sa nachádza vpravo od taniera a naopak.

2. Príbor, ktorý budete používať ako prvý, leží od taniera najďalej. 

Poháre

Poháre sa pokladajú priamo nad nože a s ich používaním začínate sprava. Ako prvý stojí pohár na aperitív, vľavo od neho pohár na biele víno, potom pohár na červené víno. Pohár na vodu má miesto úplne vľavo.

A aké poháre pre určitý druh nápoja vybrať?

Na červené víno

Pokiaľ dávate prednosť červenému vínu, dokonale si ho vychutnáte v krištáľových pohároch kolekcie Manufacture Rock od nemeckej značky Villeroy & Boch. Sada obsahujúca 4 kusy pohárov z kvalitného krištáľového skla je ideálnym spoločníkom pre nezabudnuteľné stolovanie plné luxusu a elegancie. Vďaka jednoduchému dizajnu, ktorý ozvláštňuje matne čierna tónovaná stopka, je možné kolekciu kombinovať s porcelánovou kolekciou napodobňujúcou bridlicu

Na biele víno

Pre milovníkov bieleho vína pripravila značka Villeroy & Boch kolekciu Grand Royal Platinum, ktorej dominujú ručne fúkané a brúsenépoháres platinovým lemovaním. Ide o najexkluzívnejšiu kolekciu nemeckej spoločnosti, ktorá z vášho stolovania vykúzli jedinečný moment. Krištáľové sklo je vďaka svojej odolnosti, lesku aj priezračnosti ukážkou špičkovej práce majstrov sklárov. Poháre nie sú vhodné do umývačky, pretože majú pri opakovanom umývaní v umývačke tendenciu zmatnieť.

Na šampanské

Šampanské je vysoko luxusné šumivé víno známe pre svoju tradičnú výrobu a výnimočnú kvalitu. To pravé pochádza výhradne zo severovýchodného Francúzska, z vinárskej oblasti Champagne-Ardenne. Vďaka svojej kvalite si zaslúži aj rovnako prémiové servírovanie. 

Krištáľová sada 4 pohárov s objemom 290 ml je vhodná pre milovníkov romantického a jemného dizajnu. 

Na vodu

Robustný pohár kolekcie Boston vyrobený z kvalitného krištáľového skla je vhodný ako na podávanie vody, tak aj iných nealkoholických nápojov. Vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu je vhodný na akýkoľvek prestretý stôl, svojou eleganciou pritom obstojí aj pri slávnostných príležitostiach. Pohár s objemom 0,40 l sa vyznačuje fazetovým dizajnom a jeho povrch odráža svetlo rôznymi smermi, čím vytvára krásnu hru tieňov a svetla.

Na pivo

Pivo je jedným z najstarších a najobľúbenejších alkoholických nápojov na svete. Práve pre jeho priaznivcov navrhla porcelánka Villeroy & Boch pohár z kolekcie Purismo Beer. Jej tvar je špeciálne prispôsobený tak, aby umocnil vôňu a chuť tohto lahodného moku. Bezolovnatý priezračný krištáľ vás očarí svojim leskom a jednoduchým dizajnom a jeho silná odolnosť voči popraskaniu si vás získa svojou praktickosťou. Pohár, ktorého objem je 0,36 l, je možné umývať v umývačke riadu.

Na miešané nápoje

Pre tých, ktorí sa neboja experimentovať a majú radi pestrosť nielen v živote, ale aj na svojom prestretom stole, je tu kolekcia od Villeroy & Boch, Rose Garden. Jej súčasťou sú 4 ks krištáľových pohárov na longdrink s objemom 300 ml. Poháre vďaka jemnému prelamovaniu vytvárajú krásnu hru svetla, čím pôsobia na prestretom stole elegantne.

Na destiláty

Súprava pohárov z kolekcie Ardmore Club tradičnej nemeckej značky Villeroy & Boch obsahuje dva nízke poháre na whisky, ktorým dominuje krištáľová karafa. Tá je vyrobená z kvalitného krištáľu a vďaka pravidelným grafickým výbrusom a okrúhlemu uzáveru pôsobí moderne, elegantne, a je možné ju tak použiť aj ako dizajnový prvok vášho interiéru.