Detské letné radovánky

24. júla 2023
Detské letné radovánky

Piknik v parku, bazénová párty, športové turnaje, rozprávkový deň, súťaž o titul najlepšieho Grillmastera, dobrodružné výlety do prírody alebo napríklad žúr na pláži... Leto je skrátka so svojimi dlhými slnečnými (niekedy až príliš) dňami a väčšinou aj teplými večermi tým najskvelejším ročným obdobím pre všetky zábavné aktivity pre malých aj veľkých.

A aká letná oslava je tá najlepšia? No predsa tá, čo sa podarí. Nápaditý hostiteľ je potom zárukou úspechu. Niekoľko z tých, ktoré sa u nás osvedčili, nájdete v našom článku.

Detské letné radovánky

Tá najlepšia detská party

K správnej letnej detskej párty určite patrí more zmrzliny. Doma si ju môžete pomerne jednoducho vyrobiť aj keď nevlastníte zmrzlinovač alebo patričné príslušenstvo k svojmu kuchynskému robotu a to pomocou kvalitného kuchynského mixéra - blenderu. Ako na to, sa môžete pozrieť na náš Instagram. Zmrzlinu môžete servírovať buď tradične vo vychladenom skle alebo keramických či porcelánových mištičkách alebo napríklad v kornúte z tzv. hongkonských vaflí, ktorým sa hovorí puffle waffle. Občerstvenie môžete pripraviť aj v nápaditých tvaroch, ktoré hosťom budú evokovať napr. šumenie mora a pláž; tropická klíma už obstará naše súčasné počasie... U nás nájdete formy na pečenie Nordic Ware, prepracované do najmenších detailov, ktoré bez problémov znáša aj pobyt v mrazničke. Vytvarovať tak môžete nielen tradičné pečivo, ale napríklad aj ozdobné ľadové či sorbet kocky napríklad v tvare jahôd alebo zeleniny. Vašich detských návštevníkov milo prekvapia aj zvieratkové lievančeky, ktoré v spojení s vychladeným ľahkým krémom a sezónnym ovocím ašpirujú na hit tohtoročného leta.

Dortíkové inšpirácie

Najlepšia detská oslava

Tipy na servírovanie zmrzliny

Výlety a kempovanie

Čím vybaviť potomka na letný detský tábor? Častá otázka rodičov, vysielajúcich svoje dieťa niekam samotné po prvýkrát. Z nášho sortimentu môžeme jednoznačne odporučiť detský zatvárací nožík a odolnú fľašu na pitie. Bude tak ako správny zálesák pripravený na každé letné dobrodružstvo. Ak ste rodina milujúca potulky prírodou, mohli by sa vám hodiť vychytané cestovné sady, ktoré značka Opinel ponúka. Cestovná sada Nomad, Monbento alebo Picnic+ totiž obsahujú aj mikroténový, dostatočne veľký obrúsok, takže jedlo, ktoré si v ranečku nesiete potom nielen naporciujete, ale na pni si rovno usporiadate skvostný piknik. Nuž, hore na cestu za letným dobrodružstvom!

Čo sa bude hodiť na cestách aj na detskom tábore?

Olovrant nielen na cesty

Najlepšia desiata je od mamičky? Kdeže, bude to predsa tá vlastnoručne pripravená! Pozvite svoje deti a vnúčatá do kuchyne a nechajte ich prenikať do tajov prípravy dobrého domáceho jedla. Príprava desiaty na výlet, drobného občerstvenia na piknik na záhrade alebo zdravého maškrtenia na kúpalisko je pre to dobrý základ.

Pomocníci malých pomocníkov

Tip na netradičné servírovanie

Liatina je známa pre svoju vlastnosť dlho držať teplotu, je dokonalým vodičom. Túto jej viac ako príjemnú vlastnosť spravidla využívame pri servírovaní pokrmov, ktoré tak vydržia dlho teplé. Prečo ju teda v lete naopak nevyužiť aj na udržanie chladu? Ak naplníte akýkoľvek kvalitný liatinový hrniec party ľadom, môžete ho potom použiť aj ako netradičný chladič / ľadák nielen pre fľaše alebo plechovky, ale tiež napríklad pre morské plody. Zdobeným liatinovým hrncom Staub Cocotte Twist vo farbách biely hľuzovka a morská modrá to rozhodne pristane aj na letných stoloch.